| Temarry a întrebat:

Buna tuturor ati putea va rog frumos sa imi recomandati niste anime captivante, in afara de Naruto/Naruto Shippuden si Bleach. Vreau un raspuns repede si sa fie o listuta cu anime pe care deja leati vazut si credeti ca merita vazute.

Răspuns Câştigător
| ryuu a răspuns:

Hey!
- Space Brothers
- Bakuman (3 sez)
- Clannad (2 sez)
- Sword Art Online (sez 2 in Iulie a.c.)
- Log Horizon (sez 2 in Toamna a.c.)
- GTO (Great Teacher Onizuka)
- Tokyo Magnitude 8.0
- Fairy Tail ()
- Yu Yu Hakusho
- Zegapain
- Eureka Seven (2 sez)
- Kimi ni Todoke (2 sez)
- Sakamichi no Apollon
- Mobile Suit Gundam 00 (2 sez)
- Mobile Suit Gundam Seed (2 sez)
- Usagi Drop (este scurt, dar trebuie sa urmaresti in continuare povestea in manga)
- Guilty Crown
- Romeo x Juliet

Cred ca este de ajuns pentru o "listuta", daca vrei o lista gasesti aici ce am urmarit. http://myanimelist.net/animelist/ryuu_ro

Vizionare placuta!

3 răspunsuri:
| asunaaa a răspuns:

- Guilty Crown
- Romeo x Juliet
- Fullmetal Alchemist Brotherhood
- Anohana
- Sword Art Online
- Vampire Knight
- Ookami-san to Shichinin no Nakama-tachi
- Black Rock Shooter
- Mirai Nikki
- Pupa( cel mai scurt anime, un ep are 4 min, dar e un pic cam ciudat)
- Danganronpa:The Animation
- No.6
- Blood C
- Blood Lad
- Amnesia
- Ao no exorcist
- Tosagarea otme X amnesia
- Corpse Party
- Free!
- Infinite stratos
- La storia della Arcana Famiglia

Si mai sunt multe altele, dar astea le consider mai 'speciale' si nu neaparat... sper sa te fi ajutat

| zorensen a răspuns:

Une piece, dragon ballz toate serile

| Vodkas a răspuns:

Eu n-am o lista dar iti recomand cu cea mai mare caldura Fairy Tail si Death Note. Dupa Naruto si Bleach, cele mai bune anime-uri :-D.