| Ramona_Igna_1993 a întrebat:

vreau sa vad 2 filme de groaza si nu îmi mai amintesc numele lor. Primul e așa : Parintii unor copii se întâlnesc intr-o casa si dau o petrecere sau ceva de genu, copii sunt sus la etaj si ca sa nu se plictisească suna la un număr din întâmplare si fac o gluma, persoana pe care au sunat-o vine si ii omoară pe părinții acelor copii dar parca pe copii nu ii omoară si se întoarce după eii când devin adolescenții... Din al doilea film nu îmi amintesc doar ca pe un vas niște oamenii dansează si acolo este si o fetiță, toti oamenii mor înafară de fetiță..

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Al doilea film este:Ghost Ship (2002)
http://www.cinemagia.ro/filme/ghost-ship-vasul-fantoma-4153/
Iar pentru primul, descrierea ta, în partea a 2 a seamănă și cu Don't Hang Up (2016),dar și cu 7eventy 5ive (2007)
http://www.cinemagia.ro/filme/dont-hang-up-602011/
http://www.cinemagia.ro/filme/7eventy-5ive-75-24064/

| Ramona_Igna_1993 explică (pentru faramatania):

Mulțumesc mult, primul este 7eventy 5ive si al doilea ghost ship

| Ramona_Igna_1993 explică (pentru faramatania):

Poate ma ajuți cu inca un film pe care nu il găsesc, era de groaza, Erau niște copii intr-o mină sau ceva de genu, si un bărbat o baga pe o fetiță intr-o gaura din pământ ca sa puna ceva acolo si pamantul se surpa si mor toți parca.

| faramatania a răspuns (pentru Ramona_Igna_1993):

Cu plăcere! Nu știu ce film ar putea fi, cel cu copiii în mină.Am văzut Abandoned Mine (2013),My Bloody Valentine (2009),dar nu prea s-ar potrivi.

| Ramona_Igna_1993 explică (pentru faramatania):

Nu sunt astea dar oricum mersi de răspuns

| Ramona_Igna_1993 explică (pentru faramatania):

Acesta este filmul-Wicked Little Things (2006). L-am gasit eu
. Este frumos. Mie îmi place

| faramatania a răspuns (pentru Ramona_Igna_1993):

A da, am văzut și eu filmul ăsta, iar ceea ce ai povestit tu apare la început, dar uitasem acest început. Oricum mă bucur că l-ai găsit.Și mie mi-a plăcut.