| anonim_4396 a întrebat:

Niciodata nu am avut prieteni sau amici, dar am o curiozitate. Ce-si vorbesc acestia? Si ma refer la aceia care isi petrec timpul impreuna, care invata in aceeasi clasa sau sunt colegi de facultate in aceeasi sala, care stau impreuna in chirie. sau care dupa ce se termina cursurile se suna la telefon si vorbesc ore in sir apoi se intalnesc seara si tot asa. despre ce vorbesc astfel incat sa nu se plictiseasca.
inteleg acele prietenii in care oamenii nu se vad zilnic si nu se suna mereu dar cand se viziteaza sau se intalnesc din intamplare pe strada uita de ei si stau si isi povesteste fiecare viata...

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Există și prietenii cu beneficii de aceea unele persoane aleg să nu de-a cu piciorul la o prietenie cu beneficii.
Nimeni nu stă lângă tine dacă tu nu oferi ceva, chiar dacă e vorba de iubire sau lucruri materialiste.

Nu știu dacă te-am lămurit dar chiar am vrut să scriu cuiva asta.

5 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Nu e o lege cand vine vorba sa vorbesti deschis cu cineva,mai ales daca iti este amic/amica.
O discutie relevanta,benefica nu poate sa plictiseasca pe nimeni.
Cand ies de la munca, poate am chef sa beau o bere cu un prieten.
Evident ca il intreb ce a mai facut, daca e ok si incerc sa-l sprijin moral in caz contrar.
Mai vorbim anumite chesti strict confidentiale, asta depinde de fiecare si de mediul in care traieste.
Daca nu ai amici, incearca sa fi mai sociabila si sa ai cat de cat simtul umorului dezvoltat.
Asta daca nu esti genu de persoana antisociala.
O zi frumoasa!

| ayosmdk a răspuns:

Noi de obicei vorbim de orice ni s-a parut funny in timpul zilei. De exemplu ne povestim ce am facut in vacanta ( avem vreo 3, 4 care au talent la povestit ), sau radem de stirile amuzante pe care le-am vazut, de filme, de melodii, de noi etc
Cam asta e singurul lucru pe care il facem - radem laughing

| AndradaRoxana9 a răspuns:

Buna.
Este foarte bine sa ai prieteni si sa fi foarte sociabil in lume. Prietenii adevarati iti vor fi alaturi la bine si la greu chiar si in momentele cele mai groaznice din viata ta! Si eu am multe prietene si dupa cum ai zis si tu mai sus vorbesc ore in sir la telefon cu ele. Cu un prieten bun discutiile vin de la sine. Fiecare vorbeste despre viata celeilalte, despre scoala, etc. De multe ori discutia se termina dupa nenumarate ore la telefon. Cu prietenii adevarati nu te vei plictisi niciodata indiferent de cate ore vorbesti cu ei. Acestia sunt cei mai buni asculatori care de cele mai multe ori te asculta si nu te critica ..Aceste minunate momente din viata ta nasc prietenii de o viata.
Sper ca ti-am fost de ajutor.
Pa, pa!

| sherkhan a răspuns:

Si eu am cateva esecuri cu prietenii, momentan sunt singurel, singuru motiv este ca cu cat iti dai silinta mai tare sa fie apreciat si sa fii de gasca esti luat de fraier,, tb sa fii atent ce prieteni iti faci e plin de curve,,,,

| Dudănştain a răspuns:

Eu n.am prieteni`!
Sunt doar eu si o punga de seminte`!