| MicutulWill a întrebat:

Buna Ziua! ziceti-mi un film care sa ma faca sa plang sunt baiat si n-am mai plans de 4 ani. Sincer am uitat cum e, poate suna stupid dar e adevarul. Ma uit la multe filme Drama si Love uneori si horror dar cel mai des Comdey. Abia am inceput sa vad din astea de dragoste. Si lasati-ma cu Titanic ca am vazut si Titanic 2 si pentru mine alea sunt abureli. Daca,, A walk to remember" va facut sa plangeti pai eu vreau ceva si mai bun deoarece pe mine nici nu m-a facut sa lacrimez. Vreau ca acest film sa contina dragoste adica pe acest lucru sa se bazeze. Stiu ca totul suna o abureala si scuzati-ma ca va plictisesc dar va rog sa-mi raspundeti cu cel mai emotional film care l-ati vazut vreodata. Va doresc o zi placuta!

Răspuns Câştigător
| Dee0tzaA a răspuns:

Kites.Eu am plans ca un copil mic la sfarsit.

29 răspunsuri:
| Crisyy a răspuns:

Remember me. merita vazuthappy

| girl95 a răspuns:

Sa iti spun cateva care mie mi-au placut si care chiar m-au facut sa plang:The notebook, Sweet November, Love Story (1970), Jane Eyre.

| Aero a răspuns:

Exista un film "Omul bicentenar/Bicentennial Man" regizat de Chris Columbus(aka regizorul Home Alone, Harry Potter, Mrs. Doubtfire) si in care joaca fenomenalul Robin Williams.
La asta eu am plans. De asemenea trebuie sa-ti spun ca eu sunt si mai emotiv, dar eu cred ca multi sunt afectati in felul lor de acest film. Mult mai bun ca A. I./Artificial Intelligence, care si ala a fost trist, dar Bicentennial Man e cu mult peste el!
De asemenea iti mai recomand si Mrs. Doubtfire, in mare parte e comedie, dar subiectul e unul serios, de fapt. Asta n-o sa te faca sa plangi, dar cu siguranta iti va atinge o coarda sensibila.
Si mai e bineinteles tot un film cu Robin Williams(toate cele enumerate de mine pana acum sunt cu acest actor-->preferatul meu), unul foarte foarte bun. "Good Will Hunting".

Aceste filme nu fac niste adolescenti sa planga, ating o coarda sensibila din oricine, de orice varsta, depinde doar de emotivitate.
Si inca ceva, aici nu e genul de dragoste din A Walk to remember sau Sweet November, Titanic s. a. E ceva mai mult de atat.
Ca sa te atinga aceste filme trebuie sa fii atent pe tot parcursul rularii. Fara pauze aiurite, ganduri in alta parte etc. Filmele astea merita fiecare secunda pierduta din viata.
Te rog sa te uiti la acele 3 filme pe care le-am enumerat. Poate ca pe Mrs. Doubtfire l-ai mai vazut, dar iti sugerez sa-l revezi oricum. Eu l-am vazut de vreo 30 de ori(nu exagerez) si nu ma plictisesc la filmele in care joaca Robin Williams.

Iti sugerez sa mai vezi si niste filme cu tema de razboi, nu m-a facut niciunul sa plang, dar daca vrei tristete macar, o gasesti acolo happy. Exemplu: Schindler's List, The Pianist, Forrest Gump s. a.
Poti lua in seama si filmele in care joaca Russell Crowe(Gladiatorul, A Beatiful Mind etc.) sau cu Will Smith(The Pursuit of Happyness, 7 Pounds)

| mihaibrasov a răspuns:

Cumpara-ti ceapa si stai cu ochii in ea 10 minute pana nu mai poti de plans... In general sociopatii nu pot sa planga, ok?

| zinsi a răspuns:

The notebook

| SăcsyLlamă a răspuns:

Click

| shifii a răspuns:

The Last Song

Marley and me (la asta am plans foarte mult, dar nu este vorba de dragoste, sau intr-un fel, dragoste de un caine. Daca iubesti animalele foarte mult, asta te va face sa plangi)
funda?happy

| OrochiFan a răspuns:

Eu una nu plang la filme(fara suparare) dar cred ca unul dintre ele poate fi NUMERE FATALE

| Larisukaaa a răspuns:

Nu cred ca filmele sunt devina.cred ca esti tu mai superficiala sau mai putin sensibila

| myha a răspuns:

~ Premonition [ la care plang de fiecare data]
~ Titanic [ in caz ca nu l-ai vazut]
~ My life without me
~ Cracks

| ColOreDdrEaM a răspuns:

P. S. I love you.
Am plâns de la începul la sfârşithee hee

Răspuns utilizator avertizat
| mary a răspuns:

Pai as putea sa-ti insir o multime de filme aici dar daca ai zis ca n-ai mai plans de 4 ani... nu cred ca un film o sa te poata emotiona. asa esti tu nu poti sa plangi din orice. totusi eu iti recomand ca si turquoisev "a walk to remember". am plans la el, dar oricum eu plang la toate filmele de dragoste

| knnight a răspuns:

Si pe mine m`a dezamagit 'A walk to remember'

| DenyAmphetamine a răspuns:

Hachino dog story

| d3yutza_8705 a răspuns:

P S I LOVE YOU (dragostea dintre cei 2 m-a uimit pur si simplu...mai rar sa ceva)sau IF ONLY sunt 2 filme extraordinare,,, sper sa te faca sa plangilaughing
sper ca te-am ajutat:*

| Aly_7975 a răspuns:

"Remember Me" este unul dintre filmele care m-a uimit pur si simplu happy Vizionare placuta happy

| BellaRagazza007 a răspuns:

Eu am vazut " viata ca o casa" ( life as a house), sincer ki.am m-a facut sa plang, nu este dragoste iubire ecc... dar este ceva frumos.

VIZIONARE PLACUTA!

| turquoisev a răspuns:

Mda.Si pe mine m-a dezamagit "A walk to remember''. Filmul care ma face sa plang de fiecare data cand il vad e Jeux d'enfants[Love me if you dare]. Merita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un film, dacă nu chiar singurul, care m-a făcut să plâng cu zece rânduri de lacrimi a fost "Artificial Intelligence", despre un băieţel-robot cu sentimente, despre dragoste maternă şiiii mai vezi tu. Discutăm după tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lantul amintirilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vazut un film japonez la care am plans mult si chiar m-a marcat.se numeste "don`t forget about niini"("niini no koto wo wasurenaide" in japoneza). dragostea nu este chiar elementul principal, dar filmul este de-a dreptul tragic si nu are cum sa nu te emotioneze. adevarul e ca plansul la un film variaza de la o persoana la alta.fiecare avem un sistem de valori diferit, astfel ca e posibil ca pe fiecare sa ne emotioneze un alt tip de situatie.

| Aia cu cap mare a răspuns:

Daca vrei sa te canti nu trebuie' neaparat sa te uiti la un film dramatic...sunt o gramada de feluri si nu ma refer la data cu capu' de peretilaughing... poti sa citesti cea mai tare carte pe care am citit-o eu "Invitatie la vals" vezi daca nu te canti dupa aialaughing

| *~naty~* a răspuns:

A walk to remember

| anamarya5780 a răspuns:

Changeling - Schimbul Nu stiu daca l-ai vazut dar ti-l recomand din suflet, mai ales ca fimul este bazat pe o poveste adevarata.Nu plang des la filme, dar filmul asta m-a atins rau de tot, daca nu l-ai vazut crede-ma merita.

| alexalex_4604 a răspuns:

Doctor Zhivagohappy

| MicutulWill explică:

,, mihaibrasov" scuza-ma daca i-ti zic dar raspunsul tau e distrus! nici macar nu stii ce inseamna sociopat, o persoana sociopata este o tulburare de comportament având drept cauză deficiențele educației într-un mediu social nefavorabil iar eu am zis ca n-am mai plans de 4 ani. Acest lucru s-a intamplat cand m-am despartit de prietena mea. Eram un pusti atunci, chestia la mine este ca eu sunt o persoana foarte optimista dar pun suflet pe persoane (ceea ce este si scopul unui film de dragoste atasarea unui personaj si urmarirea cursului vietii acestuia iar finalul trebuie sa afecteze sentimentele celui care il urmeaza) si te rog nu mai raspunde la intrebari daca HABAR-NAI despre ce e vorba.

| Chrisstina666 a răspuns:

Stiu ca au trecut 6 ani de cand ai pus intrebarea dar raspund totusi. Am vazut de curand „if I stay" si am avut ochii rosii de plans cand s-a terminat

| LOvE_7583 a răspuns:

Pai.The notebook sau Romeo&Juliet(1968). Mie mi se par ft emotionante