| Cris06 a întrebat:

Bunna! Imi puteti spune cateva cuvinte despre serialele coreene ACORDURILE IUBIRII, 49 DE ZILE, A thousand day's promise?
Pe care ar trebui sa il urmaresc?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.Îţi pot spune câte ceva despre Acordurile iubirii şi 49 de zile, pentru că pe acestea le-am văzut.Acordurile iubirii sau Heartstrings este un serial romantic dar şi de comedie,are un scenariu foarte bun,ca majoritatea serialelor coreene pe care le-am văzut, actori tineri, studenţi, persoanajele principale sunt doi tineri, studenţi în aceeaşi instituţie dar unul la muzică clasică celălalt la specializarea muzică modernă.Cel din urmă, Lee Shin este liderul unui grup foarte apreciat şi iubit de către colegi, The Stupid.El este un băiat iubit de toate fetele dar nu dă importanţă nici uneia pentru că are sentimente pentru profesoara de dans.Won este o fată liniştită, care învaţă bine şi studiază instrumente tradiţionale coreene.Are şi un bunic mai simpatic după mine, care este cunoscut pentru faima sa în acest domeniu de aceea el vrea ca nepoata sa să îi calce pe urme.Prietenia dintre Lee Shin şi Won începe frumos, are loc şi un duet între tradiţionali şi moderni în urma unui pariu între cei doi copii.

49 de zile sau Pure Love este... dramă.iubire.suspans.regret. Ji Hyun are tot ce vrea.O familie frumoasă,un logodnic care o iubeşte şi mulţi prieteni. Fata are un accident chiar în ziua nunţii sale şi intră în comă. Accidentul se produce din cauza unei persoane care se va deveni cineva important în viaţa ei iar acest accident se dovedeşte a fi ca o binecuvântare pentru ea. Spiritul ei îl întâlneşte pe un anume Programator care îi explică ceea ce s-a întâmplat şi cum va putea să revină la viaţă, de asemenea, acesta devine un ajutor pentru ea şi, deşi situaţiile în care ambii se află nu ar permite asta, relaţia dintre cei doi eu mereu am văzut-o ca o prietenie. Gândeşte-te cum ar fi să trăieşti în afara corpului, pe Pământ, să poţi auzi, vedea, simţi, gândi dar să nu poţi influenţa viaţa oamenilor.Ji Hyun află lucruri care o schimbă complet şi îşi dă seama cât de oarbă fusese în privinţa prietenilor săi şi mai ales a logodnicului.Este foarte greu de descris acest serial, pentru ca ea să revină la viaţă trebuie să adune trei lacrimi adevărate, pure de la persoane care nu sunt familia sau rudele sale.Dar, când toţi cei care credea că îi sunt alături şi o iubesc se dovedesc a fi contrariul ce va face? cum va obţine cele trei lacrimi pentru a se putea întoarce? Aceste 49 de zile, titulul, reprezintă zilele ei în afara corpului, ca spirit, zilele în care trebuie să găsească lacrimile. Dacă le găseşte se întoarce dacă nu, moare.Şi pentru a putea lua contact cu lumea şi lucrurile o să împrumute corpul unei persoane.Este foarte interesant şi trist datorită dezamăririi, neputinţei.
Poţi să le urmăreşti pe ambele.Primul are 16 episoade iar cel de-al doilea cred că în jur de 20.Ai timp toată viaţa să le vezi.Amândouă sunt frumoase şi merită văzute!

1 răspuns:
| Кристи a răspuns:

49 DE ZILE e cel mai tare serial vazut vreodata!