| Pusti a întrebat:

Buzz la toata lumea! Cine ma ajuta si pe mine(pentru fanii anime)? Care anime vi se pare cel mai dare si de ce? Dar cel mai naspa si de ce? Astept raspuns! A voastra nebuna Pusti!

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

Cel mai bun anime dintotdeauna mi se pare "Naruto". La ora actuală, anime-ul se încadrează în top 3 cele mai populare anime din lume. Poziția lui diferă în anumite țări, însă în România este pe locul 1.
Cel mai prost? Nu am urmărit un anime dacă nu mi-a plăcut, dar după ce am văzut un episod, îmi permit să spun că "Bobobo-bo Bo-bobo" este groaznic.
Dar tu ce părere ai?
Numai bine!

11 răspunsuri:
| Bezea a răspuns:

Cam greu sa ma decid la un anime cand vine vorba de cel mai bun. Sunt foarte multe animeuri bune fiecare pentru genul lui si mai ales vremea cand a aparut(Death Note, One Piece, Yu Yu Hakusho, DBZ, Spice and Wolf etc.). La fel si cand vine vorba de animeuri slabe sunt destul de sigur ca Mars of Destruction si Blech ar fi in top.

| MytyKoste a răspuns:

Cel mai bun e One Piece...Naruto+Bleach nu rusesc impreuna ajunga la jumate din vanzarile One Piece(manga).
One Piece mi se pare cel mai tare pentru ca e o combinatie perfecta intre comedie, suspans, aventura si darkness.
Un alt exemplu de anime cu o combinatie la fel de buna e Full Metal Alchemist...insa acest anime tinde prea mult spre Darkness.
Cel mai naspa?
Nu imi plac anime-urile horror(nici filmelelaughing)...deci sunt destule naspa pentru gustul meu.

| RoseQueen a răspuns:

Salut,soro!
Stii bine ca eu il consider pe cel mai bun Naruto, desigur sunt si Detective Conan si Inuyasha:
Cel mai naspa...pauza,ca n-am idee!

| cargodrive a răspuns:

Pai cel mai fain e One Piece.Ala e cu adevarat fain.Si cel mai prost cred ca e hmm sa ma gandesc.Crd ca e Dragon Ball.E aiurea

| cargodrive a răspuns:

Pai cel mai fain e One Piece.Ala e cu adevarat fain.Si cel mai prost cred ca e hmm sa ma gandesc.Crd ca e Dragon Ball.E aiurea``

| RoseQueen a răspuns (pentru cargodrive):

Ei bine recunosc si eu va dau dreptate la multi.Dar nu permit sa se spuna un lucru despre anime-ul naruto:ca nu e bun(din toate punctele de vedere)>Sa fie clar naruto ramane nr 1 ever!

| cargodrive a răspuns (pentru RoseQueen):

Ba nu naruto e 2 ever :p Daca te-ai fi uitat la one piece pana la sfarsit ai intelege de ce e one piece nr1.Intr-un anime e vorba de actiune dar si de poveste si mai ales de sentimente.Trebuie sa fie cat mai asemanator cu viata reala.One piece are multe momente (reale) in care chiar iti vine sa plangi.A si e exact ca in realitate.
EX: plansul la naruto nu e ''real'' daca ai observat dar la one piece da si multe altele uitete la anime si pariez
o sati placa

| RoseQueen a răspuns (pentru cargodrive):

Personal nici macar nu m-am uitat la One Piece, asta.Singurele animeuri la care m-am uitat la macar un episod au fost Naruto,Inuyasha, Detective Conan, Nana si Deltora Qwest.Si cam asta e si ordinea cum imi plac.Toate ca toate Naruto e un serial chiar genial si multe sunt reale.Nu neaparat cu ce e sau nu facut pe calculator, dar prezinta viata in cea mai buna perspectiva a ei.

| TEDY2012 a răspuns:

Cel mai tare mi-se pare Bleach, are decat vreo 16 sezoane pana acum(inca se fac episoade) e rivalul lui Naruto si cel mai naspa... cand o sa-mi vina in minte las alt comment

| ROby1Kaizoku a răspuns:

Cel mai bun anime din lume este One Piece, pentru mine inseamna totul nu poate fi comparat vreodata cu un alt anime!:X

| DarkVampire98 a răspuns:

Imi plac multe animeuri dar momentan ador Made-sama printre altele ptg e genu meu omedie si romance iar cel mai naspa habar n-am nu cred ca este unul care sa nu-mi placa dar pot spune ca Ah! My godness nu imi place atat de mult am vazut cateva eps si ma plictiseste