| DracoMalfoy a întrebat:

Cam cate filme istorice legate de viata imparatului Nero s-au facut? Mi le puteti spune si mie...big grin?

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

Cauta Imperium-Nerone(2004), o miniserie de 6 episoade http://www.youtube.com/watch?v=3f7z2Juv7nk. Nero mai apare si in Warrior Queen aka Boudica(2003), in Quo Vadis(cel din 1951 e cel mai reusit), in docudrama Ancient Rome-The Rise and Fall of an Empire(2006), unde episodul doi ii este dedicat, in I, Claudius(Eu, Claudius imparat)-miniserie de 12 episoade din 1976.

| DracoMalfoy explică (pentru Raven):

Mersi de raspuns big grin. Apropo, Quo Vadis sincer cel mai reusit mi s-a parut cel din 2001 (desi m-am uitat doar la partile cu Nero pentru ca povestea de dragoste a alora doi chiar nu ma interesa laughing ) si ideea e ca actorul e foarte bun.

1 răspuns: