| anonim_4396 a întrebat:

Care credeti ca este cea mai reusita performanta in actorie dintotdeauna?

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

Numai una? Sincer îmi este imposibil să aleg. Primele care îmi vin în minte sunt:
Marlon Brando - Don Vito Corleone în „The Godfather" (1972). Probabil cea mai excepțională interpretare din toate timpurile. Scena care m-a marcat: http://www.youtube.com/watch?v=gtYjdEwa8GA
Al Pacino - Lieutenant Colonel Frank Slade în „Scent of a Woman" (1992). Cel mai bun rol din întreaga sa carieră după părerea mea.
Robert De Niro - Travis Bickle în „Taxi Driver" (1976). Cel mai intens, întunecat și nebun rol pe care l-a avut De Niro, interpretat absolut perfect.
Jack Nicholson - Jack Torrance în „The Shining" (1980). Nu am cuvinte pentru geniul acestui actor, protagonistul majorității filmelor mele preferate.
Heath Ledger - The Joker în „The Dark Knight" (2008). Performanță demnă de premiul Oscar, a eclipsat o pleiadă de actori celebrii.
Christian Bale în „The Machinist" (2004), Sean Penn în „I Am Sam" (2001), Dustin Hoffman în „Rain Man" (1988) și mulți alții...
Numai bine!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| NuDauFunda a răspuns:

Diabolique a enumerat cateva performante fabuloase, iar eu as mai adauga una, probabil preferata mea: Anthony Hopkins in The Silence of the Lambs.