| anonim_4396 a întrebat:

Care credeți că este cel mai terifiant film horror EVER? Dar filmul anului?

22 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Probabil The Conjuring, dar si REC si Evil Dead sunt acolo.

| anonim_4396 explică (pentru Sn4k3):

Evil Dead da, dar restul mi s-au părut desene animatelaughing

| Sn4k3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Inseamna ca nu prea iti face placere sa te uiti la filme horror. Esti prea neinfricat.

| anonim_4396 explică (pentru Sn4k3):

Am văzut prea multe de și de aia, de mic copil vizionam, așa că nu mai mișcă, as avea curaj să mă uit la un film horror și în cimitir noaptea laughing neînfricat la filme horror dar nu și în cazul vieții sociale happy
Astea noi chiar mi se par penale și unii sunt înspăimântați am văzut laughing
Mai îmi plac că unele au puțin suspans, îți captează atenția

| Brizbriz a răspuns:

Chestia e PUR dpdv personal
cel mai tare m-a impresionat "Twin Peaks Fire Walk with Me"
tin minte ca eram intr-o camera cu mai multi oameni, s-a rupt filmul (cand te uiti la un film bun te pierzi in el, "s-a rupt filmul" inseamna ca la momentul respectiv am incetat sa mai fiu pierdut in film) CONSTIENTIZAM cat de speriat sunt, constientizam ca e zi, si ca sunt in siguranta cu oameni in jurul meu si tot nu reuseam sa ma calmez si sa nu fiu speriat in continuare

nu stiu nici un alt film de groaza care sa fi avut acelasi efect asupra mea, unde mai pui ca nici nu a fost de groaza (nici un sange, nici un membru taiat, nici un zombie, etc.) ci de PUR suspans

filmul anului Minions: The Rise of Gruhee hee
glumesc, presupun ca o sa fie Maverick, dar nu poti sa intrebi "filmul anului" la jumatatea anului, intreaba asta prin decembrie

| anonim_4396 explică (pentru Brizbriz):

Interesant big grin

| Brizbriz a răspuns (pentru anonim_4396):

Dap, nici un film nu a avut un efect asemanator
mai ales filme "actual"... "de ***groaza***", care nu ma impresioneaza nici macar putin, nici macar, FOARTE PUTIN

| anonim_4396 explică (pentru Brizbriz):

Cam tot ce e contemporan e prost,și muzică,oamenii,totul e stricat, omul bun suferă cel mai mult într-o lume nebuna, asta e horror lumea în care trăim nu mai exista sinceritate și empatie, asta e un horror cronic, din ce in ce mai răi devenim și perverși.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

După părerea mea "Eyes Wide Shut". Nu e încadrat în genul horror dar dacă îl vei viziona, mai ales scena cu ritualul, vei simți acel feeling.
Watch it and prove it.

| timidu89 a răspuns:

Conjuring a fost mișto, nu mai știu detalii. Avatar o sa fie filmul anului clar. În decembrie se lansează am văzut pe YouTube. Batman fără Bale nu mai are farmec. La fel cu spider man fără Toby Maguire.

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Cel mai terifiant film horror pe care l-am vazut, dupa parerea mea personala desigur, a fost si este Drag Me To Hell.

| anonim_4396 explică (pentru GiorgianaGiorgi):

Da, mi-a plăcut și mie filmul ăla, un film de excepție
Ai gusturi bune domnișoara happy

| OmBanal33 a răspuns:

Poate ca genul "terifiant" difera de la persoana la persoana,
The human centipede 2, pentru mine a fost terifiant, atentie doar 18+
Ceva mai soft horror (atmosferic), ar fi
The pyramid (2014)
Iar cel mai bun film al anului, inca nu am vazut ceva sa ma dea pe spate pana acum, sunt oblogat sa dau un titlu din 2022 deci:
Choose or Die

| anonim_4396 explică (pentru OmBanal33):

L-am văzut nu mi sa părut așa terifiant dar a fost un film care mi-a captat atenția total The Human Centipide mai ales primul

| and0ra a răspuns:

Nu prea ma uit la filme, dar tin minte unul pe care l-am vizionat acum cativa ani, se numea "Carantina", e din 2008 filmul. E despre o reporterita care aude despre o femeie dintr-un complex, care e blocata in mansarda cladirii si despre care se spune ca scotea "sunete oribile", ca un om posedat. Reporterita impreuna cu cameraman ul, pompierii si jurnalistii merg la fata locului, unde ajung sa fie inchisi pentru ca se afla ca ar fi un "virus". Tot filmul e filmat dintr-o singura ipostaza, cu camera cameraman ului care a venit cu reporterita, deci totul se vede ca si cum ai fi acolo, iar de multe ori erau jumpscare-uri laughing) Un alt film pe care nu mi-l mai amintesc, dar tin minte ca mi s-a parut grotesc a fost "Tacerea mieilor". De filmele anului nu prea am raspunsuri, singurul pe care l-am vazut a fost "Jurassic" laughing

| anonim_4396 explică (pentru and0ra):

Tu ești fata sau băiat? Mulțumesc frumos pentru raspuns big grin

| and0ra a răspuns (pentru anonim_4396):

Fata sunt happy

| anonim_4396 explică (pentru and0ra):

Ah ..bine. Să fi sănătoasăhee hee

| and0ra a răspuns (pentru anonim_4396):

winking