| JustBlackNoGrey a întrebat:

Care e filmul/filmele horror preferat/e? De ce?

10 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Wrong Turn, dar vad ca l-a mai zis cineva
The Hills Have Eyes 1, 2 - e tot gen Wrong Turn
Wolf Creek 1, 2
Pentru ca-mi plac filmele de genul Horror-Aventura.
Daca ar fi sa dau si unul cu fantome as zice The Conjuring 1, 2, deoarece e unul dintre putinele filme care au reusit sa ma sperie.

| JustBlackNoGrey explică (pentru Sn4k3):

Mersi. o sa ma uit si eu. wolf creek nu e mai degraba cu scene de tortura?

| Sn4k3 a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Are si scene de tortura.

| JustBlackNoGrey explică (pentru Sn4k3):

Mersi

| FaraNumePls a răspuns:

The Purge - de ce? Pai îmi place pur și simplu ideea, o Noapte pe an în care poți să te eliberezi de toată ura, in care poți face orice.
Lights Out - îmi place pentru că mi se pare interesanta ideea de " o fantoma/spirit care te atacă când e întuneric ".
Wrong Turn - îmi place pentru că eu zic că personajele sunt bine conturqte, te prinde de la primul film (sunt 8 filme din seria asta in total), pur și simplu, ideea că într-o pădure sunt canibali (care sunt foarte urâți) și te pot vâna in orice clipa.
Cam astea sunt filmele horror care mi-au intrat pe suflet happy

| JustBlackNoGrey explică (pentru FaraNumePls):

Multumesc foarte mult pentru timpul acordat. voi viziona si eu wrong turn big grin restul le-am vazut deja si intr-adevar, au fost interesante

| FaraNumePls a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Cu plăcere happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exorcist din 73. L.am vazut acum ani buni cand aveam doar 14 ani si de atunci mi/a ramas bine intiparit in cap moaca lui aia laughing.

| Luput_Sofia_Similia_1977 a răspuns:

The Conjuring; Rings; Anabelle

| JustBlackNoGrey explică (pentru Luput_Sofia_Similia_1977):

The conjuring si rings am vazut. dar de Annabelle am auzit ca e un fel de dezamagire. merita o ba?