| anonim_4396 a întrebat:

Care e parerea voastra despre Star Trek?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Care din ele? Mie imi place mai mult cel cu capitanul Picard.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Ma refer la intreaga serie

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi plac in sensul de cum se vede viitorul, prin prisma actiunii din serial.

| vocea a răspuns:

Este dintr-o alta lume la vremea aceea era atat de SF incat nu ii dadeai importanta, dar acum te pune pe ganduri.

| GlowingShadow a răspuns:

Actiunea uneori mi s-a parut plictisitoare, insa, tehnologia din lumea Star Trek e o sursa de inspiratie in multe domenii stiintifice.
Un articol interesant pe tema asta:
https://www.nasa.gov/topics/technology/features/star_trek.html