| Puffy729 a întrebat:

Care este Casa voastra preferata de la Hogwarts?
a) Ochi-de-Soim
b) Cercetasi
c) Astropufi
d) Viperini

Răspuns Câştigător
| Rush a răspuns:

Viperinii

11 răspunsuri:
| Diabolique a răspuns:

Buna! A trecut ceva timp de cand am citit Harry Potter. Mereu mi-a placut Casa Viperinilor. Bafta!

| Puffy729 explică:

@Metro, de fapt sabia a apartinut lui Ragnuk 1 si a fost furata de catre Godric Cercetas, in HP 7, Capitolul 25, Shell Cottage, le spune Socotici lui Harry, Ron si Hermione.

| EmilyWasHere a răspuns:

B) Cercetasii love struck

| DracoMalfoy a răspuns:

Cercetasi.

| aumih16 a răspuns:

Viperinii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cercetasii/Gryffindor.
Pentru ca e cea mai cool big grin. In plus, sabia aia misto se arata doar Cercetasilor, ca doar apartine co-fondatorului. Sabia care ucide horcruxuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DumbledoresArmy, n-are importanta! Eu spuneam ca se prezinta Cercetasilor loiali si curajosi! Imi amintesc vag ca a furat-o, dar mai conteaza? Doar numele lui Godric Gryffindor e inscriptionat pe sabie...

| HermioneLove a răspuns:

Toate casele din Harry Potter sunt speciale si frumoase in felul lor, dar cel mai mult imi place d)Viperin(Slytherin). Pentru ca cred ca aceasta mi se potriveste cel mai bine si daca ar fi sa fiu la Hogworts as fi sortata acolo big grin (sunt si pe pottermore) kiss

| vodami92 a răspuns:

Viperinii! dar si cercetasii! de fapt cred ca mi-ar fi cel mai greu sa aleg intre viperini si cercetasi! mai ales ca pe astea le-as alege daca ar fi sa ma duc la hogwarts! una din ele ma rog! cine naiba s-ar duce la astropufi sau la ochi de soim! sa fim seriosi! cele mai blamate case acestea!

| HPFANNR1 a răspuns:

@Trefla, Poate ca e scris numele lui pe sabie, dar el si l-a scris singur.