| AvalohAlyn a întrebat:

Cine si-ar dori sa faca studiile la scoala Hogwarts si in ce casa ati vrea sa intrati? laughing)))))
Eu la Cercetasi.
laughing)))))))
N-ar fi asta o scoala perfecta, frumoasa, captivanta si atragatoare?
Plus ca dai de unul ca si >Lockart.: Snape sau >Lupin:

Răspuns Câştigător
| rolynight a răspuns:

Cine n-ar vrea sa aiba puteri magice? Si imi place foarte mult felul cum este descris Hogwarts si materiile pe care le-as studia.Dar nu sunt chiar sigur in ce perioada.Pe Lockhart nu l-as vrea ca profesor, nici pe Snape(scuze dar cum se compoarta cu elevii), nici pe Umbridge(mai trebuie sa explic motivul?) l-as vrea pe Lupin, pe Slughorn, pe Mcgonagall(cu toate ca aud ca da teme multe) pe Flitwhick si pe multi altii.Ar fi fascinant! big grin

| rolynight a răspuns (pentru rolynight):

Iar casa mea cred ca ar fi Ochi de soimi.

15 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ba da. Cine nu ar vrea sa intre in scoala aia?
Casa Astropufi probabil nu stiu. Dar si cercetasi.

| J0B0MAT a răspuns:

Euuu!
Tot la Cercetasi.
Snape e favoritul meu.

| AvalohAlyn explică (pentru J0B0MAT):

Daca Snape e favoritul tau, pai de ce nu ai vrea la ...Viperini?smug
laughing
Stii ca Snape e cu viperiniilaughing

| J0B0MAT a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Eu vreau la Cercetasi sa fiu cu tine, Harry, Hermione, Ron.
O sa ma inteleg eu cu Snape.

| J0B0MAT a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Apropo,eu la simulare la romana am scris acolo la Scoala de provenienta sau ce era, Hogwarts laughing)

| AvalohAlyn explică (pentru J0B0MAT):

laughing))) Si ce au zis profesorii cand au vazut?laughing Nu stiau oricum de HP,credlaughing

Apropo, ReinA de cine iti place dintre Harry, Ron, gemenii Wesley, Malfoy si ceilalti? Cine e cel mai ''dragut''?
Tin minte cat imi placea de profesorul Lockart ..nu stiu.dar avea el un farmec, un haz, mi se parea nostim, avea ceva care ma atragea ..as vrea sa fiu elev si sa il am pe Lockart ca profesor, chiar daca totusi ar trebui sa pun chestiile alea hazlii si zburatoare la loc in cusca mereulaughing

| J0B0MAT a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Ba da aveam un prof si se uita la filme d-astea si tot ce era nou si tare.
El ne-a corectat simularile stii, ca le corecteaza profesorul de la clasa, sau cel putin asa a fost la noi.Si cand a venit randul meu, s-a uitat asa la mine si radea, avea asa un stil al lui si stiai ce vrea sa spuna dintr-o privire.Si toti colegii se uitau ciudat si nu intelegeau de ce radem (am inceput si eu sa rad).Si le-a spus pana la urma:Mai copii va informez de unde e venita colega asta a voastra.De aia e ea asa nebuna laughing)
Pai dintre astia, de Harry clar.Dar toti au cate ceva dragut.Au fost multe scene funny cu Malfoy cand se speria sau cand l-a transformat ala, Alastor Moody parca in pisisca...
Ron si gemenii amuzanti raaau.

| AvalohAlyn explică (pentru J0B0MAT):

laughing) Ce tare faza cu profu'laughing
Si mie imi place de Harry..Snape mi se pare prea sobru, el nu zambeste niciodata prin filmelaughing
Lockhart da, doar stii daca ai vazut filmul 2, cu camera Secretelor, ce zambete tragea acolo la librarie/bibliotecalaughing))))

| J0B0MAT a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Nu mi-l mai amintesc pe ala.Dar am vazut toate filmele.Snape la final si-a aratat adevarata fata si de ce a facut ceea ce a facut. Sper ca ai vazut toata seriatongue

| AvalohAlyn explică (pentru J0B0MAT):

Da stiu.:)
Lockhart e ala din filmul cu Camera Secretelor imbracat in verde sau albastru care era profesor de aparare impotriva magiei negre, ala care a dat chestiile alea zburatoare din cusca..afara..si toata clasa a fugit ramanand doar Harry, Ron si Hermione sa le stranga...Si tot Lockhart e ala care la final a incercat sa fuga si l-au luat Harry si compania la rost si l-au dus in Camera Secretor, jos in locul ala sub toaleta..canal sau cum s-o numi.:))
Ala cu bagheta care o avea intoarsa si si-a facut vraja chiar asupra lui dorind sa i-o faca lui Harry si apoi a cazut printre pietre si si-a pierdut memoria:))
Acum ti-l amintesti? Avea par blond apropo.

Daca nu... uite-l:http://harrypotter.wikia.com/......86-480.jpg

Nu stiu de ce dar m-a atras, e profesorul meu preferat dar ....alaturi mai ales de Dumbledore!

| J0B0MAT a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Da.Mi l-am amintit.; P
Nu mi-a placut de el.

| aumih16 a răspuns:

Eu la viperini!

| aumih16 a răspuns:

De ce vreau la viperini? ca vreau sa ma pun bine cu toti cei de acolo! si cu siguranta mi-as dori sa castig casa cu viperinii! de multe ori! macar de sase sapte ori!

Răspuns utilizator avertizat