| MaeRiAh a întrebat:

Care este episodul vostru preferat din naruto sau naruto shippuuden si explicati de ce cine explica cel mai frumos primeste funda!

Răspuns Câştigător
| r2d2 a răspuns:

Pot sa zic din ambele big grin?
Din Naruto, episodul meu preferat este acela in care Gaara se lupta cu Lee. Vai ce am mai plans la episoadele alea... De ce imi place? Well, consider ca poti sa inveti ceva din viata acelor personaje, cu toate ca e doar fictiune. Dar uite, iti schimba intr-un fel parerea despre viata si despre cum trebuie sa iti "tratezi" timpul ramas. Niciodata nu se stie cand iti suna ceasul'... Si parca acel episod iti da incredere in tine, sa reusesti ceea ce ti-ai propus si sa nu lasi balta tot, daca vezi ca nu-ti iese din prima. Din greseli se invata, iar cand reusesti ai un sentiment greu de explicat. Ai reusit datorita propiilor forte, fara ajutorul cuiva.
Din Naruto Shippuuden mi-a placut episodul in care Gaara moare. Daca observi am ceva cu "Sabaku no Gaara" xD. E personajul meu preferat. Eh si Sasuke si Neji pe acolo. La fel ca mai sus, si aici am invatat ceva - cum sa-ti pretuiesti prietenii, si ce pot face ei pentru tine (ma rog, aici bunica lui) care face un gest mai putin obisnuit - daca mai tii minte isi da viata pentru el) Cam atat imi aduc aminte. A trecut foarte mult timp de cand mai uitat la ele. Abia astept episodul de vineri hehe!

6 răspunsuri:
| Clara120 a răspuns:

Din Naruto episodul meu preferat este episodul 109. M-a impresionat foarte mult.
Felul in care Sasuke a parasit-o pe Sakura lasand-o in urma plangand. Apoi trezindu-se pe o banca singura.Asta m-a lasat fara cuvinte si singurul lucru pe care l-am facut a fost sa plang,asta nu mi-a venit sa cred,calea unui ninja nu e sa ai numai putere,dragostea e cea mai putenrica in viata oricui, macar Sasuke putea sa-i spuna ceva cum ar fi"ma voi intoarce intr-o buna zi"sau sa-si spuna sentimentele, asta a fost prea...prea trist o despartire...care a lasat pe oricine in ceata,si dupa acea seara Sakura nu a mai fost ca inainte a fost din ce in ce mai trista, lasandu-si amintirile sa-i intunece sufletul si mintea, dar acele sentimente nu s-au schimbat.
Din Naruto Shippuden mi-a placut foarte mult episodul 141. Cel mai mult m-a impresionat cand a inceput Sasuke sa planga (vreau sa zic ca am inceput si eu sa plang ca proasta), iar cand a zis spre sfarsit:"Noi nu vom mai fi "Sarpele".Din aceasta zi echipa noastra se va numi "Soim". Soimii au un singur scop.Noi vom distruge satul frunzei."

| KiryuZero a răspuns:

Mie imiplace personajul Sasuke deoarece il uraste pe naruto ca si mine are parul ca si mine are ochii ca mine deci cred ca suntem aceeasi persoana

| EmotionalKoma a răspuns:

Mie mi-a placut cand Sasuke s-a luptat cu fratele sau Itachi, atunci cand l-a omorat sad
am si plans crying

| iDangerous a răspuns:

Mie imi plac cel mai mult episoadele in care Sakura ii spune lui Sasuke ca il iubeste, cand acesta vroia sa paraseasca Konoha pentru putere. Era atat de trist... Si totusi imi venea sa il starng de gat pe Sasuke ca a lasat-o pe biata Sakura sa sufere. Acest episod este din Naruto, iar din Naruto Shippuuden imi place episodul in care Hinata ii spune lui Naruto ca il iubeste. Hinata a avut atunci un curaj nemaipomenit sa ii spuna lui Naruto sentimentele sale, apoi si-a dat aproape viata ca sa il apere de Pein, iar cand Naruto a vazut-o pe Hinata ca era pe moarte, daca pot spune asa, si-a dezlantuit Kiubyul ( Noua-Cozi ) pentru ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place mult raspunsul lui @r2d2 si cred ca si episoadele mele preferate sunt aceleasi. Gaara a fost primul meu presonaj preferat din Naruto, iar pe parcurs mi-au mai palcut si altii
Superb anime.
pusssy:*

| anytaLP a răspuns:

Cel mai frumos episod din naruto. a fost cu siguranta cel in care naruto, sakura si sasuke incearca sa-i dea jos masca lui kakashi. A fost extrem de amuzant si placut. Mi-a placut asta cel mai mult pentru ca a mai iesit din sfera aia trista si plangacioasa.(trebuie sa recunoastem ca nu conteaza la ce episod dar toata lumea trebuie sa fi varsat macar o lacrima.) iar din naruto shippuden mi-a placut foarte mult episodul in care sai, sakura si naruto se intalnesc cu sasuke... a fost emotionant...