| AvalohAlyn a întrebat:

Care-i cel mai bun film cu și despre Iisus?

4 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Nu este importanta viata lui, ci invatatura pe care a lasat-o. Si probabil ca a venit atunci tocmai pentru a nu fi filmat.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Biblia. Eu nu am vizionat si nici nu o sa vizionez filme cu si despre Isus. Citind Biblia îmi imaginez cu ochii mintii fara sa vad un chip de actor care joaca in rolul lui Isus. Cel care a jucat in rolul lui Isus a murit dupa terminarea filmării.

| TristanTzara a răspuns:

Life of Brian.

| Ben00 a răspuns:

Jesus of Nazareth, al lui Zeffirelli.
Crestine mai sunt bine facute Peter and Paul si unul cu Maria Magdalena.
Iar conexe, Quo Vadis. Vechi, dar bun.