| ChristinaO a întrebat:

Cate carti contine seria The vampire Diaries? Stiu ca serialul nu se prea ghideaza dupa carti, dar oare va mai fi si un sezon 3?

Răspuns Câştigător
| ForbiddenLove a răspuns:

6 carti... 4 au aparut insa doua nu au aparuthappy.
astea sunt cartile:
The Awakening
The Struggle
The Fury
Dark Reunion
The Return: Nightfall
The Return: Shawdow Souls
Nu stiu daca va mai fi sezonul 3 crying. As vrea foarte mult sa fie sezonul 3.Am citit primele doua carti si mi se par faine dar parca este mai bun serialul. Oricum o sa imi cumpar si urmatoarele carti :X.

4 răspunsuri:
| AnnaMariaaa a răspuns:

6 carti are, nu va mai fi si sezonul 3sad, dar serialul este mult mai bun decat cartile.

| Lala20 a răspuns:

Carti sunt 4 sau 5 traduse in romana si anul acesta vor mai aparea volume in SUA. De sezonul 3 nu am auzit dar sper sa se faca :X
Funda?big grin

| Klaine a răspuns:

4 carti.

| lorena_4201 a răspuns:

The Vampire Diaries (novel series)
1. The Awakening (1991)
2.The Struggle (1991)
3.The Fury (1991)
4. Dark Reunion (1992)
5.The Return: Nightfall (2009)
6.The Return: Shadow Souls (2010)
7.The Return: Midnight (2011)