| Vacus a întrebat:

Cate parti are filmul twlight? Cand apare zori de zi? Cate parti vor fi?

5 răspunsuri:
| Radioactive a răspuns:

Are 5 parti! Breaking dawn(zori de zi) se va imparti in 2 si prima parte apare pe 18 noiembrie 2011. http://shaukisbookcase.wordpress.com/noutati/zori-de-zi-amurg-vol-4/

http://www.hmultiplex.ro/......la-5756078

Eu iubesc acele filme, am citit si cartile(si pe aia cu Bree) si cia ar mai aparea niste carti. Midnight Sun parca(povestita de edward cred) dar nu stiu daca vor fi ecranizate! Sa citesti si cartile daca nu ai citit pentru ca totul apare mult mai detaliat!

| veronica a răspuns:

Sunt 5 carti inclisiv cea cu bree, dar ultima carte e cea mai groasa asa ca au impartit-o in 2 filme adica urmatorul apare in noiembrie2011 si partea e 2 a apare in noiembrie2012 a mai fost inceputa o carte care se numeste midnightsun si era prima carte adica zori de zi dar din partea(de vredere)a lui edward, care nu o sa fie publicata, din pacate pentru ca nu a fost terminata e scrisa pana la al12 sau 13 capitol si nu o sa fie terminata pentru ca niste hakeri au intrat in calc scriitoarei si l-au publicat fara voie ei asa ca su o sa mai fie terminata, dar drept rasplata tuturor fanilor scriitoarei stef a scris cartea lui bree ultima din serie, sper ca am fost de ajutor.

| Onutzyk a răspuns:

Filmul are 5 parti [Breaking Dawn fiind separata in 2 parti deoarece regizorul a hotarat ca asa va cuprinde mai bine toata cartea.]

Prima parte din Breaking Dawn va aparea pe 18 noiembrie 2011, iar a doua undeva prin noiembrie 2012.

Cu siguranta ca si aceste 2 filmevor avea la fel de mult succes ca si primelewinkinghappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are 2 parti

| Cata96 a răspuns:

Eu am vazut TWILIGHT si TWILIGHT NEW MOON
am inteles ca este si ceva ECLIPSE dar nu stiu de unde sa il iau
si va mai aparea BREAKING DAWN (part 1/part 2)

sa trec la subiect TWILIGHT BREAKING DAWN va avea 2 parti(part 1/part 2)
part 1 apare pe 18. 11. 2011 si part 2 apare pe 16. 11. 2012
mai multe detalii gasesti pe
http://www.eclipsethemovie.com/worldoftwilight/#/Home/HTBL/HBR
fundita?;)