| ĐємσиiquєΑиgєl a întrebat:

Ce animeuri romantice stitit? Care va placutr voua cel mai mult si destre ce este vorba.

8 răspunsuri:
| Bєshka a răspuns:

Nana
itazura na kiss
romeoxjuliet
Special A
Hanasaku Iroha
Vampire Knight Guilty
Black Rock Shooter
Ghost Hunt
Kaze No Stigma
Keion!
Katekyo Hitman Reborn
Kôkyô Shihen Eureka Sebun
Angel Beats!
Rosario + Vampire
Beelzebub
Cardcaptor Sakura
Kuroshitsuji
Code Geass
Paradise Kiss;
Full Metal Panic;
Vampire Knight;
Kimi Ni Todoke;
Toradora
Kioshyro to towa no sora
Kaichou wa maid sama

Iti spun despre Nana.Deci este un anime de dragoste si este vorba de niste cantareti.La inceput o fata de 18-19 ani pe nume Nana se duce in alt oras unde era iubitul ei.In tren intalneste o fata cu care sta de vorba si ea pe nume Nana.Ea era o cantareata. Avea o trupa cu baieti.Asata e inceputul. Dupa vezi tu in episoade.E o alta trupa de baieti cu o solista.Nana/Hachiko(numele asta i-a dat cealalta fata Nana cu care s-a intalnit in tren)se indragosteste de un baiat din trupa cealalta unde Nana(cea cu parul negru)avea un iubit.La sfarsit, in ultimul episod e cam trist.Hachiko vrea sa se duca sa vada artificiile cu prieteni sai, cu Nana si cu trupa ei.Acolo era un baiat blond care o placea pe Hachi si si ea il placea.Te uiti tu la episoade si vezi.Ca daca iti spun tot nu o sa mai ai la ce sa te uiti.Vizionare placuta!

| Ađřıαηηα a răspuns (pentru Bєshka):

Cu ce este kurosithuji romantic?laughing raised eyebrows

| Ađřıαηηα a răspuns:

Hei happy
In sfarsit o intrebare pe domeniul meuhee hee
Anime-uri de romantice stiu multe insa din cauza numelor complicate si numarului exagerat de mare nu le mai tin minte pe toate. Uite ce imi amintesc : happy
-Elfen Lied [ este si un pic de groaza dar mult mai romanticon the phone
-Special Ahappy
-Fullmetal Panic[ [este romantic si funnyhee hee]
-Kannazuki no Miko[ un pic lesbylaughing]
-Kyoshiro To Towa No Sora [frumos:X]
-Nana [ este super :Xdar un pichappy cum sa zic eroticlaughing]
-Paradise Kiss [cam la fel ca Nanalaughing]
-Vampire knight [megaultragiga super, il ador happy:X:X]
-Vampire knight quilty [ partea a 2 a de la megaultragiga-ul animehappy ]
-Angel Sanctuary [ frumos dar camm ciudatel pentru ca este vorba de o dragoste intre frate si soralaughing]
-Kaze no Stigma [ super tareeee:Xmai ales skill'urile personajelor:X]
-Rosario+Vampire [pervers da pervers din ala super funnylaughing]
-Hakuouki [frumos dar cu samurai happy si cu razboaie dar tot romantic esteon the phone
-Hakuouki Hekketsurofu [ partea a 2 a big grin de la sti tu cewinking]
-Chrono Crusade [ de groaza dar super frumos:X]
-Inuyasha [super romanticlaughing dar si cu monstriilaughing]
-Lovely Complex [ foarte frumos:X]
-Kaichou wa maid-sama [este mega tare si personajele sunt extra frumoase:X:X]
Altele nu-mi mai amintesc happy decat pe aceasta imi permite memoria sa ti le prezint happy
Pa-pa happy

| Ađřıαηηα a răspuns (pentru Ađřıαηηα):

A da si uitasem sa-mi aleg un preferat. Of sunt intr-o postura mega proasta deoarece mi-e tare greu sa aleg happy dar cel mai bun si de calitate si romantic dintre toate ar fi Vampire knighthappy:X pe locul 1 si mai am preferate cum ar fi Kaichow wa maid-sama, Kaze no Stigma dar nu conteaza deoarece pe primul se afla Vampire knighthappy

| loveanime059 a răspuns:

Fruits basket, baka to test, dn angel, clannad, tonagura, shugo chara, lovely complex, special a, kaichou wa maid sama, romeo x juliete, nana, inuyasha, rosario + vampire, vampire knight, zero no stukaima, uta no prince sama, ouran high school, skip beat, sankarea, my self, your self, si kimi ni todoke care este anime-ul meu fav de dragoste, care mi-a placut cel mai mult si care ti-l recomad la maxim love struck

| Michaelis a răspuns:

Ai Yori Aoshi; Ai Yori Aoshi: Enishi
- Air
- Amagami SS; Amagami SS+ plus
- Ano Natsu de Matteru
- Bakuman; Bakuman 2 (sezonul 3 apare in Octombrie)
- Canvas 2
- Clannad; Clannad: After Story ( aici trebuie sa stai cat decat bine din punct de vedere emotional, mi-a placut foarte mult)
- Dragonaut: The Resonance
- Elfen Lied
- Guilty Crown
- H2O: Footprints in the Sand
- Hanasaku Iroha
- Kanon (2006)
- Kare Kano
- They Are My Noble Masters
- Kimi ni Todoke; Kimi ni Todoke 2nd Season (unul din preferatele mele din lista asta)
- Kimikiss Pure Rouge
- Mashiro iro Symphony
- Nana (este preferatul meu care se incadreaza si la genul Music)
- Onegai Teacher
- Onegai Twins
- Princess Lover!
- Romeo x Juliet
- Sola
- Special A
- Suzuka
- Toradora!
- True Tears

Cam astea sunt ce am urmarit eu din genul Romance.

A, era sa uit si cele scoase de Shinkai Makoto :
- Voices of a Distant Star (OVA, 1 ep)
- 5 Centimeters per Second (Movie, 3ep. 22 min per ep)
- The Place Promised in Our Early Days (Movie, 1ep)
- Hoshi wo Ou Kodomo (Movie, 1ep)
Neaparat trebuie sa le urmaresti. Au o poveste si o grafica excelenta, dupa parerea mea.
2 Special A : este un anime asemanator din multe puncte de vedere cu Ouran high school, si romantic.
-Nana : este un anime romantic
-The familiar of zero : este un anime comic si romantic ( mie imi place foarte mult)
-Vampire Knight
-Rosario + Vampire ( e suuper)
-Romeo x Juliet ( foarte fainn:X:X )
Toate astea le gasesti online pe
animekage.ro sau desene anime.ro
Bafta! Si sper ca te-am ajutathappy

| myHappyDay a răspuns:

Si mie imi plac alea! Iti zic cele pe care le-am vazut si care mi-au placut mie! Ok? Sa vedem...: 1)seikon no qwaser; 2)bokura ga ita; 3)tonagura; 4)lovely complex; 5)nana; 6)romeo si julieta(care e ceva mai ciudat); 7)tokyo mew mew; 8)kanokon; 9)avatar-the legend of korra; 10)sekirei. Cam atat stiu romantice. Nu prea stiu sa ti le explic pentru ca cam oricum iti dai seama dupa primul episod! :d love struck

| TheDarkReaper a răspuns:

Romantice?
nu am vazut prea multe din alea dar mie cel mai mult mi-au placut
Vampire Knight
DN angel
astea mi-au placut cel mai mult