| alexRE a întrebat:

Ce film de aventura-epic care sa aiba ca subiect mitologia greaca imi puteti sugera?

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Clash of the Titans(cel din 1981 sau remake-ul din 2010), Percy Jackson & The Olympians-The Lightning Thief(2010),The Odyssey(2007),Jason and The Argonauts(2000) se apropie cel mai mult de genul epic dar nu te aştepta la ceva similar Stăpânului Inelelor.Alexander şi Troy ar fi mai "epice" dar zeii apar prea puţin spre deloc în ele...

2 răspunsuri:
| RhoOphiuchi a răspuns:

Xena: Warrior princess, dar e serial. In schimb, e legat de mitologia greaca destul de mult.