| RedHair a întrebat:

Ce film imi recomandati din urmatoarea lista? (daca se poate si o scurta descriere) happy
10 Things I Hate About You
30 Rock
Band of Brothers
Being Erica
Blood Ties
Blue Mountain State
Body of Proof
Boys Over Flowers
Breaking Bad
Californication
Camelot
Caprica
Chuck
Community
Cougar Town
Covert Affairs
Criminal Minds
CSI New York
Dark Angel
Dark Blue
Desperate Housewives
Dexter
Eureka
Fallen
Flash Forward
Flashpoint
Friends
Fringe
Game of Thrones
Ghost Whisperer
Gossip Girl
Gravity
Happy Town
Harper's Island
Haven
Heroes
House M. D
How I Met Your Mother
Human Target
Hung
Jericho
Joey
Justified
Kyle XY
Laverage
Legend of the Seeker
Lie To Me
Lost
Louie
Man vs. Wild
Mental
Merlin
Modern Family
Moonlight
NCIS: Los Angeles
Nikita
Oz
Parenthood
Pretty Little Liars
Prison Break
Private Practice
Rescue Me
Rizzoli and Isles
Robin Hood
Rome
Sanctuary
Seinfeld
Smallville
Space: Above and Beyond
Spartacus
Stargate Atlantis
Stargate Universe
Strike Back
The Gates
The Good Guys
The Good Wife
The Jeff Dunham
The Listener
The Mentalist
The O. C
The Pacific
The Penguins Of Madagascar
The Tudors
The War at Home
Trauma
True Blood
Two and a Half Men
V
Warehouse 13
Weeds
White Collar

5 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Fringe deoarece este un film foarte frumos

| CataNuStieCeNumeSaPuna a răspuns:

Being Erica, Gossip Girl, Lie To Me, Pretty Little Liars. Toate sunt absolut superbe:X

| DimaTrofimFan a răspuns:

NCIS LA, Criminal Minds si Dark Angel.

| username5065 a răspuns:

Breaking bad -Serialul prezinta povestea lui Walter H. White, un profesor de chimie ce preda la liceu. Acesta are un fiu bolnav si o sotie insarcinata (Skyle White). E la fel ca noi toti. Pana cand este diagnosticat cu cancer la plamani in faza terminala. Acest lucru il elibereaza. Deja ajuns la limita din cauza frustrarilor din viata de zi cu zi, White decide sa inceapa o viata de infractor, amenajandu-si un laborator pentru a produce metadona. Face acest lucru pentru a-si ajuta sotia si fiul, dar si pentru a trai cateva senzatii tari. La urma urmei, ce mai are de pierdut? Devine in scurt timp partenerul lui Jesse, care incearca sa-si lanseze propria afacere cu droguri. Avand experienta in chimie a lui White, cei doi pornesc sa-si faca loc printre distribuitorii de droguri. Numai ca asta atrage profituri mari, dar si rivali care nu se vor da in laturi de la nimic...

Dexter-Bazata pe nuvelele lui Jeff Lindsay, Showtime ne propune o interesanta poveste a unui criminal in serie. In timpul zilei, Dexter Morgan e un angajat model al laboratorului criminalistic al politiei din Miami, dar aceasta este doar o masca ce ascunde adevarata sa identitate. In relitate Dexter este un criminal meticulos ( un monstru precum si el admite) care isi satisface setea de sange in timpul noptii. La adapostul intunericului el urmareste si apoi omoara criminalii pe care legea nu-i poate atinge, totul cu grija si determinare. Dexter Morgan se confruntă cu probleme serioase, căci ies la iveală tot mai multe dovezi ale activităţii sale de după serviciu, iar astfel trecutul său extrem de întunecat este tot mai aproape de a fi dezvăluit.

| vVvTvdVvV a răspuns:

90210 : Versiunea contemporana a serialulu "Bevery Hills, 90210", noul "90210" contempla viata prin ochii lui Annie Wilson si ai fratelui ei, Dixon, a caror prima zi la liceul West Beverly Hills nu lasa umbra de indoiala ca nu se mai afla in Kansas. Pentru Annie si Dixon, greutatile intampinate ca nou-sositi in liceu sunt sporite de faptul ca tatal lor, Harry, este noul director al institutiei. Ei se integreaza in curand intr-o noua trupa de prieteni incluzandu-i pe Naomi, o tanara bogata si rasfatata, Ethan, starul echipei de lacrosse a liceului, Navid, un jurnalist aspirant care conduce echipa de stiristi ai scolii si Silver, o rebela care produce un blog scandalos, dar extrem de popular.

Gossip Girl : Bine ai venit în Upper East Side, New York, unde cei bogaţi încearcă să facă faţă relaţiilor amoroase, mereu dramatice şi totodată trebuie să facă cea mai bună alegere în ceea ce priveşte viitorul lor – facultatea. Mereu prezentă la evenimente mondene şi având note mari, Blair Waldorf (Leighton Meester) doar are impresia că duce o viaţă perfectă. Deşi are un iubit frumos, Nate Archibald (Chace Crawford), şi plănuieşte să urmeze facultatea pe care a facut-o şi tatăl ei, Yale, „viaţa ei perfectă" este întreruptă de fosta cea mai bună prietenă, Serena van der Woodsen (Blake Lively), care se întoarce în oraş, după ce lipsise un an, fără a spune nimic nimănui. Serena reintră în viaţa sa şi totodată în graţiile lui Nate, care o iubeşte şi este motivul pentru care aceasta plecase. Când totul începe să se destrame, Queen Bee (regina Blair) realizează că viaţa sa nu era tocmai perfectă şi se consolează în braţele lui Chuck Bass (Ed Westwick), prietenul lui Nate, băiatul cel rău, dar fermecător al Upper East Side-ului. Serialul urmăreşte şi câţiva intruşi, care devin parte din Manhattan: Dan Humphrey (Penn Badgley) – prietenul lui Nate şi iubitul Serenei; Vanessa Abrams (Jessica Szohr) – cea mai bună prietenă a lui Dan şi fosta lui iubită; şi Jenny (Taylor Momsen) - sora lui Dan, timidă la început, apoi ambiţioasă.
happy