| anonim_4396 a întrebat:

Ce filme de animatie noi recomandati? Care vi se par cele mai bune din ultimii doi ani?

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Inside out
The Good Dinosaur
Big Hero 6 (chiar daca e din 2014 e extraordinar)
Peanuts movie
Mr. Peabody&Sherman
How to train your dragon.

Aici ai o lista mai lunga, chiar daca filmele sunt de 3-4 ani, sunt filme foarte bune (desene foarte bune). Majoritatea (daca nu toate) au o morala chiar si pentru adulti.

https://en.wikipedia.org/wiki/Academy_Award_for_Best_Animated_Feature#2010s

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Inside Out (2015), Shaun the Sheep Movie (2015), Anomalisa (2015), Omoide no Mânî (2014), World of Tomorrow (2015)...

| OnuOnulică a răspuns:

Norm of the North (2016)
Minions (2015)
The Peanuts Movie (2015)
The Good Dinosaur (2015)
How to Train Your Dragon 2 (2014)

| ABCD122 a răspuns:

"Întors pe dos"
"Bunul elefant"
Astea doua mi se par cele mai reușite.

| Coquina2 a răspuns:

Nu se mai fac filme de animatie cum se faceau odata, comice si pline de suspans.
ice age, shrek, ratatouille raman cele mai bune si nimic nu le va detrona.

| anonim_4396 explică (pentru Coquina2):

Asa ziceam si eu, pana am vazut Inside Out si Big Hero 6. Ah, si Brave.

| BogDaNuTzXD a răspuns:

Inside out, minions