| katty_6203 a întrebat:

Care ar fi reactia voastra la aflarea vestii ca pers pe care o iubiti cel mai mult pe lume sufera de o boala incurabila? Ce ati face in acele momente?

Răspuns Câştigător
| tania77 a răspuns:

Greu de spus cum as reactiona, as plange foarte mult m-as inchide in mine, dar in fata acelei persoane as incerca pe cat posibil sa fiu tare, sa o sprijin sa-i alin durerea trupeasca si sufleteasca.Eu am trecut prin mai multe tragedii in viata mea, am pierdut multe persoane foarte dragi mie, nu au fost bolnave ci s-au stins cand nimeni nu se astepta.Nici nu stiu ce este mai grav? Sa vezi cum mor persoanele pe care le iubesti, luptandu-se cu o boala incurabila sa-i vezi cu ochii tai cum se sting, sau sa-i pierzi prin intamplari tragice ei fiind sanatosi.Nu doresc la nimeni sa treaca prin asa ceva, de aceea trebuie sa le spunem si sa le aratam cat de mult i iubim pe cei dragi noua.Multa sanatate va doresc!

3 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

As plane si m'as inchide in mine sad.

| Turquoise a răspuns:

Probabil ma vor pescui ceilalti de pe jos thinking si muult plans straight face nu doresc la nimeni asta :-s

| Petronela a răspuns:

As plange si as incerca sa petrec cat mai mult timp cu pers pe care o iubesc cel mai mult