| Mariusssss a întrebat:

Ce filme nominalizate la Oscar v-au placut mai mult? Credeti ca trebuiau sa existe alti castigatori ai premiilor?

Răspuns Câştigător
| cioko a răspuns:

Ca si anul trecut castigatorul celui mai bun film nu a fost chiar cel la care ma asteptam si sunt dezamagit oarecum, dar asta e!
Avand in vedere varsta membrilor academiei de film de la Oscar care nominalizeaza si in cele din urma acorda si premiul, eram aproape sigur ca va castiga The King's Speech.In schimb, dupa parerea mea cel mai bun film de anul acesta a fost Black Swan si cred ca la nominalizari ar fi trebuit sa apara si The Town!
Despre alte categorii nu am ce spune(actori, regizori si animatie) ...premiile au ajuns la cei mai buni!
Poate anul viitor nu se vor face filme bune cu teme istorice! tongue