| RAY a întrebat:

Ce filme, seriale ai vazut recent?

10 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Mie în general îmi plac filmele/serialele fantasy (dar nu numai): Mythica: A Quest for Heroes (2014), Mythica: The Darkspore (2015), Mythica: The Necromancer (2015), Mythica: The Iron Crown (2016), Mythica: The Godslayer (2016), serialele The Outpost, The Shannara Chronicles au fost ultimele văzute
Nu-mi place doar să mă uit la filme, îmi place și să citesc despre ele, despre istoria cinematografiei, biografii ale regizorilor ori actorilor.

| RAY explică (pentru Raven):

Eu de vreo luna ma uit la top filme, sincer sunt mult mai bune ca cele din ziua de azi

| Raven a răspuns (pentru RAY):

Păi ăstea din seria Mythica sunt destul de slabe dar joacă în ele actorul din The Outpost și mi-e simpatic. Dar înțeleg ce vrei să spui, cu toate că nu știu ce consideri tu filme vechi, mie îmi plac unele chiar FOARTE VECHI: The Good, the Bad and the Ugly (1966), A Fistful of Dollars (1964), For a Few Dollars More (1965), Once Upon a Time in the West (1968), Rio Bravo (1959), One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975), Rear Window (1954), To Kill a Mockingbird (1962), Breakfast at Tiffany's (1961), Charade (1963), Singin' in the Rain (1952), Roman Holiday (1953), Some Like It Hot (1959), Witness for the Prosecution (1957), North by Northwest (1959), Casablanca (1942), It's. a Wonderful Life (1946), The Great Escape (1963), The Big Sleep (1946), The Maltese Falcon (1941) dar și printre ăstea mai noi mai găsești ceva interesant: Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017).

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ultimul a fost HellBoy la avanpremiera pentru un tricou si o sticla de bere.
Si cu acest film am un rating de 837 de filme pe IMDB big grin. Vreau sa depasesc 1000.

| RAY explică (pentru DoarBogdan):

Man tot in tm stai?

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

Da man.

| faramatania a răspuns:

Seriale:Harrow,The Act, 8 Tage (2019/mini-serie germană), I Am The Night, Bloom, Siempre Bruja//Filme:Five Feet Apart (2019),Durante la tormenta (2018),White Boy Rick (2018),Isn't It Romantic (2019)

| RAY explică (pentru faramatania):

Sa inteleg ca esti o fana a filmelor, serialelor? ce gen iti place mai mult? scuze de deranj

| faramatania a răspuns (pentru RAY):

Chiar văd tot ce recomand, vizionez numai ce-mi place (deci recomandările sunt, reflectă preferințele mele).Gen preferat? Crimă-mister-thriller, dar și altele, iar serialele de comedie (nu filme) mă atrag cel mai puțin.

| TOOL a răspuns:

Într-un final am fost convins de prietena mea să vizionez serialul : Game Of Thrones, și dacă nu l-ai vizionat încă ți-l recomand și eu ție mai departe.
În rest ultimele filme/seriale văzute sunt -
The Great Wall (Film, Matt Damon, 7/10 )
Velvet Buzzsaw (Film, Jake Gyllenhall, 6/10)
The Passage ( Serial, 7/10)
Bird Box (Film, Sandra Bullock, 8/10)
The Umbrella Academy ( Serial, Ellen Page, 9/10)
A Quiet Place (Film, Emily Blunt, 8/10)
Wildlife (Film, Jake Gyllenhaal, 7/10)
Why Him? (Film, James Franco, 7/10)
Cam astea au fost cele mai recente, filme nu prea am văzut în ultimul timp din cauză că m-am focusat pe Game of Thrones.