| Animeforlifee9921 a întrebat:

Ce parere aveti despre anime-ul Hunter x Hunter? Ce va place/displace la el? Care e personajul vostru preferat? Eu m-am apucat de el aseara si e misto rau. Personajul meu preferat e Killua. E si frumos si prietenos. Sunt si unele parti amuzante in el care te fac sa razi. Voi ce parere aveti?

22 răspunsuri:
| bookofknowledge a răspuns:

Da, nu are continuare dupa nu ti spun care arc, si deci va trebuii sa mergi dupa cu manga, scuze dar e cam neterminat, si nici nu prea pare ca se vor reapuca.

| bookofknowledge a răspuns:

E fain, dar trebuie sa iei si asta in calcul

Răspuns utilizator avertizat
| bookofknowledge a răspuns (pentru DracuIa):

Te ai uitat la Naruto dublat in romana?big grin

| dullcat a răspuns (pentru bookofknowledge):

Mai bine te-ai uita la original, are alt farmec si nici vizual nu este cenzurat/filtrat, ceea ce contureaza altfel atmosfera.

| bookofknowledge a răspuns (pentru dullcat):

M am uitat la cel sub, am vazut pe net meme uri cu dub.

| bookofknowledge a răspuns (pentru dullcat):

Sunt fan anime de cred ca 10 ani,+ -, oricum am vazut the big 3, am vazut DB, hxh, beelzebub, etc. cred ca am cam 400 500 de anime per putin vizionatehappy

| dullcat a răspuns (pentru bookofknowledge):

Cand s-a difuzat prima data in Romania, eu eram copil. laughing Si da, era tradus prost, stalceau nume, dupa cum zice si Dracula mai sus.De exemplu au spus la inceput Karekai in loc de Kurenai, din motive evidente.

| bookofknowledge a răspuns (pentru dullcat):

Era pe animax, nu prea puteam sa ma uit prea mult la tv. Dar mi se parea interesant

| bookofknowledge a răspuns (pentru dullcat):

Cred ca aveam 7 ani atunci

| dullcat a răspuns (pentru bookofknowledge):

Aa wow.Eu nu pot spune ca sunt fan, am vazut doar cateva, iar cele din copilarie le-am terminat tot pe internet.Sunt sigura ca la televizor nu au mai difuzat pana la capat.Sincer, acum e mai fain asa ca poti vedea oricand orice, nu mai stai dupa reclame si poti termina un serial in cateva saptamani daca iti propui.Dar inainte era totusi fain sa discuti cu prietenii si sa presupuneti fiecare ce se va intampla, sa astepti cu nerabdare pana la urmatorul episod.

| bookofknowledge a răspuns (pentru dullcat):

Dar deoarece foarte putin ma puteam uita, nu stiam de greseli, mult mai tarziu cand am primit propriul laptop am inceput sa caut anime, si am inceput cu cele mai lungi, am zis sa incep si sa ma tina mult, asa am cautat odata anime foarte lungi sau ceva(cine mai stie de cam 10 ani), si mi-a dat one piece, bleach etc. ma uitam la atatea ep in fiecare zi, nu ma lasam de la laptom pana nu terminam cate 1 2 sezoane si ora 2-3happy

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru bookofknowledge):

Da, cand am vazut episoade din Naruto necezurate pe animax, m-am prins de ce canalul este rated +13 sau +16. laughing Am deviat ceva de la subiectul postarii, poate nu se supara OP.

Răspuns utilizator avertizat
| bookofknowledge a răspuns (pentru dullcat):

Imagineaza ti sa scrie acum: dar nu asta am intrebathappy

| dullcat a răspuns (pentru DracuIa):

Yep.Dar daca au schimbat la Kurenai, la Sakura de ce nu au schimbat? Contin acelasi cuvant,, urat''. laughing

| bookofknowledge a răspuns (pentru dullcat):

Eu am 23 de ani, deci am prins tarziu animaxul, si Jetix, dar imi amintesc multe desene, cum e ying yang eu, oracolul intunecat(cred ca era pe jetix, mai stie cineva)

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru DracuIa):

Da, stiu.Eu inca astept sa termine Detective Conan.Devine penibilut rau. Daca se sfarseste cand am nepoti, va trebui sa-l revad iar. laughing

| dullcat a răspuns (pentru bookofknowledge):

Da, mi le amintesc.

Răspuns utilizator avertizat