| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre emisiunea Cronica Cârcotașilor?
O mai vizionați?
De ce credeți că se mai difuzează chiar dacă are audiență scăzută?
Cum de a rezistat atâta vreme fără să fie scoasă de pe post?

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Nu chiar. Tot la Prima TV există o emisiune record, redenumită de-a lungul anilor, dar cu un titlu rămas: Trăsniții.
Iar, Cârcotașii sunt păstrați pentru că dacă m-am uitat cu atenție pe generic, este o emisiune cumpărată de Prima TV. Se pare că a devenit marcă înregistrată de Huidu.

17 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu nu o mai vizionez din cauza boului ala de Huidu si pentru ca de cand a plecat Gainusa mi-am pierdut interesul fata de ea.
Au ramas asa parca niste carnati de cronicari increzuti care vaneaza balbe desi ei sunt difuzati non-live, deci e usor sa-i critici pe altii care gresesc cand sunt live cand tu ai emisunea prelucrata!
Sunt la fel de cacanari ca unii de pe TPU care daca le zici ca e bine sa o ia la stanga ei zic ca e mai bine la dreapta, daca le zici ca la dreapta e drumul corect, ei zic ca la stanga. Cacanari de 2 lei!

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Simpatic):

Așa e, Găinușă făcea textele și fără el nu mai are haz emisiunea, ăștia doi sunt cam încrezuți.

| anonim_4396 explică (pentru Simpatic):

Adevărat. Găinușă avea un umor inteligent, fin, față de cel bădăranesc al lui Huidu.

| Simpatic a răspuns:

Sper sa se inchida odata.
Chiar daca exista si showuri sau emisiuni bune dupa ani si ani ele isi pierd farmacul pentru ca ori numai prezinta interes fata de spectator ori numai sunt de actualitate.
Imi aduc aminte la inceputurile Tv ale Divertis, apoi Vacanta Mare, Grupul Voua etc
Imi aduc aminte de sitcomul La bloc
S-au dus pana la urma ca asa e cu televiziunea.
Desi iata ca la americani nu e la fel la toate emisiunile si showurile, unele rezista de peste 30 de ani "Tanar si nelinistit", "Familia Simpsons" sunt doar cateva dintre exemplele de seriale longevive.
Sper la noi sa aiba aceeasi longivitate "Las Fierbinti", serial care-mi place la nebunie happy

| anonim_4396 explică (pentru Simpatic):

Dar Cronica cum crezi că a rezistat atât?
De ce nu e scoasă din grilă?

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai huidu e un pupicurist al trustului
si a mai rezistat atat si din cauza lipsei de continut, pentru umplerea spatiului.
Prima tv nu au nimic competitiv fata de antena 1 sau mai puternicul Pro Tv

suntserios
| suntserios a răspuns:

Wow, mai exista? Tot cu aia doi?

| Freya1 a răspuns:

Eu nu ma mai prea uit la tv de ani buni.Sunt doar prostii de emisiuni ce iti întrerup reclamele din cand in cand.

| Invictusman a răspuns:

Am o părere negativa despre multe emisiuni, numai circ și panarama, se promovează incultura și scandalurile, maneliștii, cocalarii, inculții, pitipoancele, fetele care fac videochat, și țigănia.

| Invictusman a răspuns:

Ca au o boala cronica de a fi cringe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O parere proasta

Nu

Se difuzeaza sa fie acolo de umplutura

Saracie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am parere proasta.
De cand Huidu a omorat oamenii aceia la Predeal era decent sa se retraga.

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Unde suntem, la inceputul anilor 2000?

| InYourPants a răspuns:

O pastreaza din incapatanare sau vor sa bata vreun record pentru cea mai longeviva emisiune cu glume basite.

| romeo78 a răspuns (pentru InYourPants):

Nu chiar. Tot la Prima TV există o emisiune record, redenumită de-a lungul anilor, dar cu un titlu rămas: Trăsniții.
Iar, Cârcotașii sunt păstrați pentru că dacă m-am uitat cu atenție pe generic, este o emisiune cumpărată de Prima TV. Se pare că a devenit marcă înregistrată de Huidu.

| DenqOO a răspuns:

Eu nici nu mai stiu ca exista

| Pamanteanul a răspuns:

Îmi place, m-ar plăcea sa fiu ca cârcotașii.