| AdrianaBacescu a întrebat:

Ce parere aveti despre filmele The Expendables? In ciuda faptului ca a fost un fel de omagiu pentru filmele de actiune din perioada 80-2000. De ce au jucat in The Expendables persoanele care nu au treaba cu filmele de actiune cum ar fi Randy Couture, Megan Fox, 50 Cent, Steve Austin, Robert Davi. De ce nu au jucat in film numele mari din industria filmelor de actiune cum ar fi Fred Ward, Michael Biehn, Kurt Russell, Bruce Campbell, Burt Reynolds sau Liam Neeson.

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

In seria The Expendables au jucat si nume mari din trecut,nume mari in filmele de actiune printre care amintesc : Sylvester Stallone, Dolph Lundgren, Jet Li, Jean-Claude Van Damme, Jason Statham, Chuck Norris, Arnold Schwarzenegger etc
Tu te-ai referit printre altii cu Meagan Fox la Expend4bles (2024), te anunt ca este nevoie si de actori mai de umplutura, cum este nevoie si de figuranti, in orice film este valabil asta.
"Numele mari" costa sa le introduci intr-un film!

| AdrianaBacescu explică (pentru Simpatic):

Ai uitat de Mickey Rourke, Eric Roberts, Harrison Ford, Gary Daniels.

| wildthing a răspuns:

Tin sa te anunt ca eu sunt un iubitor al filmelor de actiune, dar nici macar nu am auzit de Fred Ward sau Bruce Campbell, de Michael Biehn imi aduc aminte doar in rolul din "Terminator", iar Burt Reynolds desi celebru, e si batran si nu a fost niciodata la nivelul unui Stallone, Norris sau Van Damme. Neeson sau Russell poate ar fi meritat un rol in "The Expendables", dar cine stie, poate nu s-au inteles la bani sau poate nu fac parte din aceeasi gasca pe acolo pe la Hollywood, cu Stallone si ai lui. Dupa cum ai observat, nici pe Vin Diesel nu l-au luat. In schimb, Diesel l-a luat pe Russell sa joace in seria "Fast&Furious", dar umbla vorba ca nu l-ar fi vrut pe Van Damme.
In Expendables nu puteau sa aduca doar basinosi batrani, pentru ca oricat ar fi fost ei de celebri, nu s-ar fi vandut filmul. Trebuie sa aduci si oameni care sa fie credibili in roluri de actiune. De ce l-au adus pe Randy Couture? Pai tu stii cine e Randy Couture? E un multiplu campion de UFC care ar putea sa cafteasca toata distributia "The Expendables".
De ce au luat-o pe Megan Fox? Pentru ca in orice film, ca sa se vanda, trebuie neaparat sa apara si cel putin o bunaciune care intre picioare, are o pasarica in dotare.winking

| AdrianaBacescu explică (pentru wildthing):

Fred Ward a jucat in Tremors cu Kevin Bacon. Iar Bruce Campbell joaca in filme horror.