| AdrianaBacescu a întrebat:

Ce parere aveti despre James Dean? In ciuda faptului ca a jucat in trei filme si este un simbol in cultura pop.

3 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Întrebi de acel Rebel fără cauză pe unii care îi consideră clasici pe Guță Vijelie și Adi Minune?
Zău!?
Aveam pretenții de la tine!

| wildthing a răspuns:

A murit mult prea tanar..nu a avut timp sa faca multe filme. Inteleg ca era un rebel si in viata reala, pentru ca daca imi aduc aminte corect a murit intr-un accident la volanul unei masini sport... Porsche.

| AdrianaBacescu explică (pentru wildthing):

Am vazut pe TCM toate cele trei filme in care a jucat el. Dupa opinia mea, e supraevaluat ca actor. Nu prea mi-a placut Rebel without a cause, prefer mai mult Blackboard Jungle cu Glenn Ford.