| DanutzzaMaria99 a întrebat:

Ce puteti sa-mi spuneti despre serialul pretty little liars? Am vazut episodul 6 din sezonul 3 si nu am inteles prea bine. Va rog sa-mi explicati si daca stiti cine e A sau ce se va intampla in continuare va rog sa-mi spuneti. Dau funda si vot! happy

14 răspunsuri:
| BlakeLively a răspuns:

In serialul "Pretty little liars" este vorba despre 5 fete: Alison (Sasha Pieterse), Spencer (Troian Bellisario), Aria (Lucy Hale), Emily (Shay Mitchell) si Hanna (Ashley Benson).
Intr-o vacanta de vara,in apropierea anului scolar, Alison se intoarce de la bunica ei din Georgia. Acestea se hotarasc sa dea o petrecere, iar in noaptea respectiva Ali dispare. Dupa un an, cadavrul este gasit, iar celelalte 4 fete primesc mesaje text de la o persoana care se semneaza "--A", sau uneori"-A". Persoana respectiva le ameninta cu secretele fiecareia, desi ele credeau ca doar Ali le stie. Dupa cateva sezoane, jocul devine din ce in ce mai periculos. In sezonul 2 aflam ca Alison nu a fost la bunica ei,ci s-a deghizat,incercand sa afle cine este cel sau cea care o ameninta. Fetele trec prin multe peripetii,si afla ca persoanele care sun in echipa "--A" sunt persoane apropiate lor.
Pe You Tube, unii spun ca Ali nu a murit, pentru ca in episodul de Haloween este scoasa o mana din pamant, avand o bratara pe care scrie"Alison". In ultimul episod din sezonul 3, am ajuns la concluzia ca sunt doua echipe care se "joaca" cu fetele: una formata din Mona si Toby si probabil alte persoane, si alta formata din Shana, Melissa si Jena.

| XoxoGosippGirloxoX a răspuns:

Pot eu sa te luminez. E adevarat ca Alison a avut o sora geamana, practic identica cu ea care numai cu ajutorul unui semn le puteai diferentia. Sora ei se numeste Courtney. Courtney a incercat cand avea 7 ani sa o omoare pe Ali, dar nu a reusit. Iar parintii ei au trimis-o la un ospiciu. Ea a fost eliberata in ziua de halloween. In sezonul 2 ep 13. Ea s-a aliat cu Mona. Amandoua au avut legatura cu disparitia lui Alison. Au prins-o pe Alison in ziua disparitiei, I-au dat cu lopata in cap si au ingropat-o. Dar nu a murit Alison a iesit de acolo. Si a fost spitalizata intr0un spital ca sa isi revina ajutata de Wren. Daca va amintiti de ziua accidentului lui Hanna, Alison era internata in acelasi spital cu Hanna si a si vizitat-o si Hanna crede ca si-a imaginat. Alison dupa ce si-a revenit ea a fost cea care a omorat-o pe Courtny. Si Courtny este cea care a fost gasita si ingropata crezand toata lumea ca ea era Alison, desi nu e adevarat. Da, Alison face parte din echipa A dar nu e ea conducatoarea. Este altcineva. Si eu stiu prea bine cine e! Daca vrei sa stii toata povestea, trimite-mi un msj.

| DanutzzaMaria99 explică (pentru XoxoGosippGirloxoX):

Vreau sa stiu tot happy

| Nuamchefazi12 a răspuns (pentru XoxoGosippGirloxoX):

De unde ai aflat toate astea?

| XoxoGosippGirloxoX a răspuns (pentru Nuamchefazi12):

Dintr-o carte Pretty Little Liars volumul 2

| XoxoGosippGirloxoX a răspuns:

Cum am spus Alison nu e conducatoarea grupului Aria este. Alison cand si-a revenit a apelat la Aria pentru ca stia ca ea poate tine un secret. Asa ca Aria o ajuta acum pe Ali alaturandu-se echipei A si fiind conducatoarea grupului. Si apropo Ezra inainte a fost impreuna cu Alison. Si de asta Ezra nu a patit niciodata nimic. Iar corpul stii cine l-a furat? Ezra! Deoarece vroia sa se convinga de tot ce i-au spus Aria si Ali, asa s-a alaturat si el echipei A. Sfarsit asta e tot ce stiu. Daca vrei sa stii mai mult cumpara cartile micutele mincinoase.

| Pufulete666 a răspuns (pentru XoxoGosippGirloxoX):

Poi si marea intrebare e : DE CE? De ce le chinuie pe fete Alison? Si mai ales, de ce Aria?

| XoxoGosippGirloxoX a răspuns (pentru Pufulete666):

Asta inca nu stiu, da o sa aflu B|

| Paty8697 a răspuns:

Pretty little liars e un serial foarte interesant! Sunt cu episoadele la zi dar prefer sa nu ma las inselata de aparente.Personal nu cred ca Mona e A, in cel mai probabil vreun ajutor de-al lui A, altfel se termina serialul de multwinking.
De altfel Mona putea fi manata de invidie avand in vedere ca in urma cu ceva timp ea era o tocilara care nu era hagata in seama de catre grupul condus de Alison, astfel acceptand colaborarea cu A.
Cred ca fetele mai au de descoperit multe secrete pe care sa ni le impartaseasca si noua.
Prefer sa nu ma iau dupa carti fiindca filmele se desfasora diferit, de exemplu Vampire Diaries.Cartile ne spun o poveste si serialul una total diferita.
Sper ca te-am convins ca merita vizionat si te-am lamurit.

| PrettySoso a răspuns:

Eu ma uit si imi place foarte tare! Deci, A este Mona. Am citit cartile.Ai vazut de la inceput toate sezoanele sau, daca nu, uita-te de la inceput pentru ca dupa mine merita! sper sa-ti placa si tie! fundita? big grin

| DanutzzaMaria99 explică (pentru PrettySoso):

Da, m-am uitat de la inceput...dar nu am inteles de ce la sfarsitul episodului 6 sez 3 Spencer plange...si cum sa mai fie Mona A cand ea este inchisa in spital? straight face

| yourgirl a răspuns (pentru PrettySoso):

-A nu este Mona...

| yourgirl a răspuns (pentru PrettySoso):

Am citit undeva ca Alison mai are o sora geamana..chiar la inceput de primul sezon arata cum alison povestea ca erau doua surori gemene si nu stiu ce acolo happy am citit ca Alison a incercat sa-si omoare sora si cind au vrut sa o inchida intr-un spital, ea a facut ca toti sa creada ca sora ei geamana e ea si s-o inchida ..si atunci cind sora ei geamana a iesit din spitalul ala a gasit jurnalul lui alison si a omorit-o si a inceput sa le ameninte pe fete happy

Întrebări recente