| EddyEdward a întrebat:

Ce serial imi recomandati? Puneti si o descriere la el va rog!

Răspuns Câştigător
| StefanERC a răspuns:

Iri recomand FRINGE am savurat acest serial de la primul episod pana la ultimul.
Are 5 sezoane a cate 20-22 episoade fiecare.
Descrierea o gesesti foarte clar pe asest site http://www.8mm.ro/fringe-prezentare-generala.html

Ai pute sa te mai uiti si la SUPERNATURAL

8 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Lost,Arrow,Game of Thrones,Merlin,Teen Wolf, Hemlock Grove, TVD, PLL, The Originals (găsești câte o succintă descriere a lor pe Cinemagia sau IMDb)

| LightOfDeath a răspuns:

Depinde ce fel de seriale iti plac.Iti recomand :
1.Doctor Who-un serial SF/aventura despre un barabat ciudat care isi spune The Doctor.In primul sezon acesta o intalneste pe Rose Tyler, o tanara in varsta de 19 ani care, lucreaza in cadrul unui raion, al unui mare magazin din Londra.Intr-o noapte fara sa-si dea seama este atacata in locul unde lucreaza, de manechinele de plastic si este salvata de Doctor, conform caruia lumea se afla sub amenintarea extraterestrilor "The Autons", care vor sa invadeze Pamantul si sa distruga rasa umana.The Doctor nu este ceea ce pare, nu este om, ci un extraterestru Time Lord (Stapanul Timpului), dar este ultimul din rasa sa.Rose accepta sa calatoreasca cu el, si astfel la bordul masinii timpului "The Tardis" calatoresc in timp si spatiu, pe indepartate planete sau de-a lungul istoriei Pamantului (trecut si viitor) fiind martorii evenimentelor istorice; unde vor intampina diferite pericole, infruntand extraterestrii de tot felul.Pe parcursul a mai multor sezoane "doctorii" si "asistentele" se vor schimba.

2.Doctor House-personajul principal este doctorul Gregory House (Hugh Laurie), un individ nepoliticos, arogant, cinic, mizantrop, un om dificil si controversat, care nu are incredere in nimeni, cu atat mai putin in pacientii lui.El si echipa lui de medici incearca sa vindece oameni obisnuiti, foarte bolnavi, din Statele Unite.Si pentru ca se confrunta zilnic cu propria boala (provenita de la un accident din trecut) el poarta un baston tot timpul, care ii subliniaza si mai mult atitudinea brutala, deloc prietenoasa.Desi comportamentul lui atinge adesea limitele antisocialului, House este un diagnostician genial a carui gandire neconventionala si instincte fara cusur ii aduc respect din partea tuturor celor care il cunosc.

3.Grey's Anatomy- este un serial american de dramă medicală creat de Shonda Rhimes. Serialul urmărește viața unor stagiari, rezidenți și menorii lor în fictivul Seattle Grace Mercy West Hospital din Seattle, cum se luptă pentru a duce la bun sfârșit antrenamentul medical și de a menține un echilibru în viața lor personală.

4.Merlin-serialul prezinta povestea acestui vrajitor in orasul mitic al Camelotului, cand Merlin era la varsta frageda de 12 ani. Chiar si la aceasta varsta el este destul de puternic, descoperind pentru prima data capacitatea lui de a utiliza puterea sa supranaturala pentru a-i salva pe toti cei dragi care se afla in primejdie, inclusiv pe viitorul rege al Marii britanii. Inainte ca Merlin si Arthur sa fi fost eroi ai Camelotului, ei au fost tineri, care au cunoscut personaje legendare si fantastice, dornici de a trai aventura, suportand in acelasi timp toate consecintele greselilor comise.

5.Vaporul (El barco) -elevii si echipajul de la scoala marina Estrella Polar s-au urcat la bordul unei nave pentru a intreprinde o calatorie de doua luni pe mare, dar in aceeasi noapte se produce un cataclism mondial. El este cauzat de punerea in functiune a acceleratorului de particule de la Geneva(Elvetia). Acest lucru duce la disparitia uscatului de pe Terra si aceasta este invadata de ape. Cei de pe nava sunt singurii supravietuitori ai Terrei si au speranta ca vor gasi 1% uscat ramas si pornesc in cautarea lui.

6.American Horror Story (abia l-am inceput, dar imi place foarte mult) -Serialul urmareste povestea familiei Harmon care se mută din Boston în Los Angeles după ce Vivien suferă un avort spontan și Ben are o aventură. Ei se mută într-un conac care a fost restaurat, fără să știe că este bântuit de foștii săi locuitori.Un episod dureaza circa 60 de minute.

| Uddy98 a răspuns:

Iti recomand " The Walking Dead "! Best Serial Ever!

| EddyEdward explică (pentru Uddy98):

E super serialul... l-am terminat si astept sa mai apara!

| Apetrei_Mihaela_2000 a răspuns:

Iti recomand serialul Teen Wolf, are vreo 3 sezoane, poti sa-l gasesti la site-ul,, Seriale Online Gratis Subtitrate - Filme Online'', in fiecare marti apare un nou episode pe acel site, insa nu imediat sunt subtitrate fiindca site-urile care se ocupa cu subtitrarea episoadelor inca n-au terminat, oricum, su o calitate foarte buna pe acel site, si fiecare episod este foarte incitant.

| DenyDeen12 a răspuns:

The Originals

Un spin-off de la The Vampire Diaries și a stabilit în New Orleans, originalele centre pe frații Mikaelson, altfel cunoscut sub numele de vampiri originale din lume: Klaus ( Joseph Morgan ), Ilie ( Daniel Gillies ), și Rebeca ( Claire Holt ). Acesta a fost descoperit în timpul pilot backdoor, difuzat pe 25 aprilie 2013, că recurente caracter vârcolac Hayley ( Phoebe Tonkin ), este insarcinata cu copilul lui Klaus. Acum, Klaus trebuie să ia în jos protejatul său, Marcel ( Charles Michael Davis ), care este în prezent responsabil de New Orleans, în scopul de a re-ia city lui, ca el a construit inițial New Orleans. Dar frații Mikaelson au fost nevoiți să fugă din oraș după ce a fost urmărit în jos de tatăl lor, Mikael, în timp ce acesta a fost construit și Marcel au preluat. La întoarcerea lor, Klaus are însă o dorință arzătoare: să ia în jos Marcel și revendica New Orleans pentru el.
Aruncat [ edit ]

Actor
Rol Specie
Joseph Morgan Niklaus "Klaus" Mikaelson Hybrid originală
Daniel Gillies Ilie Mikaelson Vampire originală
Claire Holt Rebeca Mikaelson Vampire originală
Phoebe Tonkin Hayley Marshall Vârcolac
Charles Michael Davis Marcellus "Marcel" Gerard Vampir
Daniella Pineda Sophie Deveraux Vrăjitoare
Tevi Leah Camille O'Connell Uman
Danielle Campbell Davina Claire Vrăjitoare

| EddyEdward explică (pentru DenyDeen12):

O sa ma uit! Pare interesant!

| BigDarius a răspuns:

True Detective aparut anul asta cu Woody Harrelson si Matthew McConaughey. Descriere si trailer vezi aici:
http://www.recommand.ro/recomandari/filme/trailer/trailer-true-detective/