| anonim_4396 a întrebat:

Ceea ce face Bear Grylls la tehnici de supravietuire este adevarat? Adica este trucat sau asa ceva? Funda ^.^

Răspuns Câştigător
| DanielBalan a răspuns:

Momentele in care mananca insecte si tot felul de chiestii sunt reale. Dar cand se opresc camerele acesta primeste apa si mancare... Plus ca acesta are un traseu strict de urmarit. False mai sunt momentele in care trebuie sa doarma in aer liber, eu sunt convins ca acesta nu doarme in natura.

10 răspunsuri:
| Danyelusha a răspuns:

Da, este adevarat. Doar in momentele extreme este ajutat, ceea ce nu s-a prea intamplat. El este si in realitate un aventurier si a facut multe alte chestii din'astea' si inainte de emisiune.
Uite aici mai multe informatii despre el :
http://ro.wikipedia.org/wiki/Bear_Grylls
Sper ca ti-am fost de ajutor;)

| DraGfirE a răspuns:

Nu tot timpul dar in general este adevarat.

| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Nu este nimic trucat, toate metodele sunt reale, le-a invatat cand a fost in armata si trupele speciale.Si ar fi cam greu, deoarece nu are o echipa numeroasa cand merge undeva, numai el si cameramanul sau.

| 47dadi a răspuns:

Uneori da!

| ady123 a răspuns (pentru 47dadi):

Nu e adevarat!

| 47dadi a răspuns (pentru ady123):

Boule

| Holocaust a răspuns:

Cică e trucat totul.Scrie la sfârşit că e fictiv.El îţi arată tehnici de supravieţuire, dar trebuie să fi erou că să supravieţuieşti.şi ar trebui să fie prost că să trăiască câteva zile cu...ai văzut şi tu ce mai mânca.Ei bine, mănâncă prostiile ale doar în faţa camerei de filmat.De ce să se rişte mâncând aşa ceva, când se poate mult mai bine? Logic.
Baftă.

| ady123 a răspuns:

Nu e trucat, este adevarat, daca cumva este ranit de un urs sau un lup cameramanul trebuie sa sune un elicopter de salvare sa vina. Dar in rest totul nu este trucat el a fost in armata si stie despre supravietuire

| Georrggy a răspuns:

Eu cred ca e adevarat ca nu pot sa trucheze gandaci care se misca in mana nu http://www.erd.ro/Bear_Grylls_aventurier_si_tata/
aici afli mai multe despre el.

| DonCafe a răspuns:

Adevarat eu cred ca este doar nu o manca gandaci de ciocolata dar sa fie doar el si cameramanul eu nu prea cred adica trebuie sa ma fie o echipa in spate sa il ajute in cazurile extreme