| Blayan18 a întrebat:

Ceva anime de vazut,ceva frumos, crima,mister.Dar sa fie decent,adica in sensul in care sa nu fie romantism, ca locuiesc cu parinti,si n-am chef ca aia sa se f**a si cineva sa se uite la mine, ceva in care nu e sex sau chestii de genul!

Răspuns Câştigător
| damnedwolf a răspuns:

Gosick mi se pare cel mai genial anime care ii gen crime mistery
are o scena foarte urata dar nu-ti arata nimic
are teme mature dar nu chiar asa
Zetsuen no Tempest ii ceva gen ce cauti tu dar are o poveste foarte incalcita
Bungou Stray Dogs actiune mister superpower

baccano
pandora hearts
death note are o multime de crime
atack on titan ii de actiune animeul
tokyo ghoul foarte mult sange
fullmetal achemist actiune si ceva mister

app ai cerut ceva foarte greu ca de obicei in animele cu crime are scene cu sti tu ce

kuroshituji (dar sa jicem ca nul vrei ca unu dintre personajele principla este foarte priceput la femei si are cateva scene, una dintre ele cu o calugarita si cred ca daca te-ar vedea ai tai tear dezmosteni)
mirai nikki asta este ce cauti tu dar crede-ma asta nu vrei sa-l vezi de fata cu parinti
hell girl sa nu te uiti la animeul asta daca nu esti pregatit sa urasti pe toata lumea

4 răspunsuri:
| Desembra133 a răspuns:

Hunter x hunter, are multa actiune, te tine mereu in suspans si nu are sex sau chestii mentionate de tine, nu o sa regreti ca l-ai vazut cum nici eu nu regret.
91 days e mister, sigur o sa iti placa.
Akame ga kill crime.
Another e mister, horror si nu chiar crime dar mor oameni ceea ce e ok.
De asemenea poti incerca corpse party, tot un horror cu mister foarte bun dupa parerea mea.
Hellsing: ultimate, drifters si fullmetal alchemist: brotherhood sunt foarte bune. Ti le recomand momentan pe acestea. happy

| CompanyBad a răspuns:

Trigun

| RX22 a răspuns:

Don't knock twice-horror
Annabelle 2-horror
It-horror
Ai incredere in mine au un comportament ft decent

| FaraNumePls a răspuns (pentru RX22):

A spus anime rolling on the floor