| PinkDea a întrebat:

Cine a vazut serialul " Secretele de la palat : Concubina regelui " si imi poate spune pe scurt ce se intampla in serial :d

Răspuns Câştigător
| さいゆき a răspuns:

Eu l-am vazut acum ceva vreme.
Cam asta se intampla mai pe scurt

Acțiunea dramei este stabilită în timpul regelui Sukjong din dinastia Joseon. Povestea urmărește viața lui Dong Yi, o fată care ajunge să câștige încrederea reginei Inhyeon. Ea este favorizată și de rege, care este mișcat de rugăciunile ei pentru viața reginei în timpul unei dispute la curtea regală provocată de o altă concubină/regină Jang Hee Bin. Dong Yi devine concubină cu rangul de sook-bin. Dong Yi va naște pe cel care va deveni al 21-lea rege de Joseon, Yeongjo.