| Mihai55555 a întrebat:

Cine este personajul "Tataie" din serialul Misu si Ionica? Face referire la vreo personalitate din istoria Romaniei?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O fi Tatae de la BUG Mafia.

| Cismi a răspuns:

Este Tudor Vladimirescu (zice in episodul cu prezicătoarea "Tudor din Vladimiri")

| GabiDumitras a răspuns (pentru Cismi):

Nu cred, pe tataia îl cheamă Aglae

| Mihai55555 explică:

Are o barba mare si alba, iar punctul lui forte este comicul de limbaj.
Nu cred ca are vreo legatura cu vreun contemporan de la BUG. laughing
https://2.bp.blogspot.com/......Tataia.jpg

| GabiDumitras a răspuns:

Știu că spunea Creangă într-o povestire despre bunicul său, mă gândeam că e el.