| OchiDochi a întrebat:

Aveti idee prin ce programe sunt realizate animatiile Misu si Ionica/Cartoon box etc? Am nevoie de un calculator performat? Este complicat?
Multumesc pentru orice raspuns!

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

De acele animatii nu am auzit insa stiu ca programul se numeste Adobe Flash (cele mai multe) CS6, si da, este complicat pentru ca trebuie sa anticipezi fiecare frame.
Te vei plictisi repede(verificari, tranzitii si ceva art designing + alte procese).

5 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Da este complicat si destul de mult costa echipamentele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca HitFilm Express. Nu e doar de animat ci si de facut filme zdravene.
VSDC Free Video Editor e extrem de bun daca ai PC mai slab si nu-l duce pe HitFilm

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Http://www.portalroman.com/download/Programe_Animatie.html
https://ro.downloadastro.com/......a%C8%9Bie/
Ai aici cateva programe pe care le poti folosi pentru a concepe animatii. Da ai nevoie de un calculator destul de bun pentru ca randarea dureaza destul de mult.

| anonim_4396 a răspuns (pentru VALCUANDREI1994):

Da bravo da-i toti virusii posibili. DownloadAstro e cel mai cunoscut pentru pus mineri.

| VALCUANDREI1994 a răspuns (pentru anonim_4396):

I-am dat 2 link-uri. E decizia lui.