| tibimania a întrebat:

Cine este Tobi din naruto shippuden?

Răspuns Câştigător
| MyShadow a răspuns:

Tobi este membru junior din Akatsuki, care apare dupa ce este omorat Sasori de Sakura si bunica acestuia. El poarta o masca portocalie pe fata, unde se vede un singur ochi. El este adevaratul conducator a organizatiei Akatsuki, deci, Pein este un paravan. El l-a ajutat pe Itachi sa destruda clanul Uchiha, iar lui Sasuke dupa moartea frate-lui sau i-a spus ca el a fost oblihat, insa Itachi a ales. El a luptat cu primul hogake in valea in care a luptat si Sasuke si Naruto. El ar fi trebuit sa fie mort, insa a omorat o persoana si a luat nemurirea, o calitate a clanului Uchiha. Sper ca te-am lamurit.

17 răspunsuri:
| mariacris98 a răspuns:

Este Madara Uchiha.

| positivity a răspuns:

Tobi ăsta, cauzează numai probleme. Voi încerca să elimin câteva caractere, şi să vad cine pot presupune că este. Obito nu are cum să fie, pentru că a murit când era copil. Uchiha Madara, nu prea ar avea sens pentru că îl învie Kabuto cu nu mai ştiu ce tehnică. Cred că este Uchiha Kagami. Sunt foarte asemănători tipii aceştia.
http://www.google.ro/......tp?/imgres

| Linilerei a răspuns:

Madara Uchiha

| Comi123 a răspuns (pentru Linilerei):

Nu este Madara adevaratu madara a fost inviat cu edo tensei deci nu e el inca nu se stie asteptam urmatoarele episoade din naruto poate aflamhappy

| kumichan a răspuns:

Tobi a pare la inceput ca un baiat din acatsuki cam prostut ce poarta o masca portocalie.Dar mai tarziu mai exact la moartera lui itachi uchiha fratele mai mare a lui Sasuke uchiha, el ii spune lui Sasuke ca este intemeietorul clanului Uchiha si numele lui este madara uchiha.Si mai tarziu in timpul unei adunari cage(adica toti conducatori din toate satele)apare si declara razboi impotriva aliantei ninja.Este un fel de criminal foarte batran da arat ca un tanar enorm de puternic si foarte frumos

| RukkyRukkya a răspuns:

Madara^^

| Luckan110 a răspuns:

De fapt nimeni nu stie inca, cum a spus si Adelin nu este Madara pentru ca daca o sa cititi manga o sa aflati.Este foarte posibil sa fie uchiha obito sau uciha shisui dar nu putem sti sigur...

| Hotima a răspuns:

Tobi este Obito el a fost salvat de catre madara nu a murit.

| NoMercy121 a răspuns:

Tobi nu este Madara Uchiha.Tobi este Obito nu vedeti si voi cat de asemanatoare sunt numele? Asta e raspunsul meu si nu vreau sa ma cert cu nimenihappy

| NoMercy121 a răspuns (pentru NoMercy121):

Si daca vrei sa ai si o dovada buna uite aici un manga : http://manga.animea.net/naruto-chapter-599-page-1.html

| Codryna a răspuns:

Tobi este de fapt Uchiha Madara cel care s-a luptat cu primul Hokage in valea in care s-au luptat si naruto si sasuke.

| AirRfaNs a răspuns:

Cred ca poza asta va spune tot.

http://fc08.deviantart.net/......4qocqx.png

| David_Andrei_1984 a răspuns:

Tobi este Obito, el a reusit sa scape de sub acea piatra, in banda desenata dupa care este facut animeul zice ca Tobi(Obito) isi da masca jos in fata lui Kakashi, iar el(Obito) foloseste doar cu un ochi sharingan pentru ca pe celalalt il daduse lui Kakashi... sper ca te-am lamurit

| Lavinia_Duma_1997 a răspuns:

E cam nasol sa afli raspunsul asa si sa nu ai rabdare se vezi in episoadele, dar iti zic e: Madara Uchiha

| NechitaAdelin a răspuns (pentru Lavinia_Duma_1997):

Opaa. Uite ca nu e Madara Uchiha [...]

Uitati-va si voi la manga.

| ovidyutz01 a răspuns:

Tobi nu este madara uitati-va la manga si veti vedea ca kabuto il invie cu o tehnica. uchiha obito nu cred ca este deoarece obito a fost strivit de bolovan pe partea lui dreapta, iar tobi are sharinganul pe dreapta.shisui i-a dat un ochi lui itachi iar celalalt l-a furat danzo deci nici shisui nu cred ca este.ar putea fi fratele lui uchiha madara dar inca nu stim.

| Zszsz_Yonutz_1997 a răspuns:

Tobi Este Obito! El o fost adoptat de catre orochimaru! Si-a dezvoltat sharinganul foarte mult cu ajutorul lui orochimaru. insa ei au colaborat pana la un anumit punct!