| free2geo83 a întrebat:

Cine imi poate recomanda filme capodopera, fie ele si vechi sau psihologice. Caut filme care intr-adevar sa merite sa fie vazute. Multumesc pentru ajutor

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Indiferent de aprecierile generale, un film iti poate placea sau nu. Ai putea cauta regizori de top si sa le urmaresti lucrarile. Jim Jarmusch are un stil deosebit happy Un film romantic, clasic, din anii 60, care mi-a placut din cauza atmosferei si a muzicii, dar si a povestii, este une homme et une femme. Tot un film care m-a miscat datorita atmosferei si mi-a trezit emotii ciudate a fost deja-vu. E foarte important si momentul...

4 răspunsuri:
| FerLin a răspuns:

Filmul meu favorit pe care l-am vazut de vreo 6 ori: "Scent of a woman" (Parfum de femeie) cu Al Pacino
De asemenea poti sa cauti "Tacerea mielilor", "Dragonul rosu", "The Green Mile"... cam atat imi amintesc acum pe moment.

| pitbull93 a răspuns:

Teoria conspiratiei conspiracy theory

| SaRRaMea a răspuns:

Buna stiu eu un super film, genul filmului este : Drama, Romantic, Dragoste, Fantastic. Si este si amuzant foarte amuzant in unele parti dar s-ar putea sa plangi la sfarsit.Filmul se numeste "Edward Scissorhand". Chiar merita vazu acest film. CHIAR MERITA. PA si sa ai un an nou fericit.

| mihai_8334 a răspuns:

A Beautiful Mind