| Crystyan_Butu_1974 a întrebat:

SALUT TPU! Care sunt cele mai bune filme psihologice vazute de voi?

Răspuns Câştigător
| NgrMdx a răspuns:

The Butterfly effect
The silence of the lams
Shutter island
Mr Nobody
American beauty
Bang, bang you're dead
Inception
Memento
The Number 23
The humanitas centipe
The Box
Sunt excelente daca ma intrebi pe mine.Merita vazute. Fundita?

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dogville (2003), Manderlay (2005), Idioterne/The Idiots (1998), Melancholia (2011), Memento (2000), The Game (1997), Last Days (2005)...

| jamal000 a răspuns:

Serialele The Mentalist si Lie to me

| TruewordxD a răspuns:

Fight Club, The Butterfly effect, Donnie Darko, Haunter, Inception.
Toate mi-au placut la nebunie si le-as mai revedea de cate ori as avea ocazia.
Funda? :3

| Jasonn99 a răspuns:

Memento
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
(foarte bun dar si greu)
The 6th Sence
A Beautiful Mind
The Fisher King

| RaduRadu01 a răspuns:

Eternal sunshine of the spotless mind - te bagă în ceaţă la început. După ce prinzi ideea, e chiar frumos, poţi învăţa câteva lucruri de acolo. Mi s-a părut totuşi că finalul a spus mai multe decât ar fi trebuit, sau decât mi-ar fi plăcut, cel puţin.

Inception - suuuperb, idee intrigantă, efecte uluitoare, realizare impecabilă.

Never let me go - tulburător. Te face să-ţi pui nişte întrebări la final. Şi să realizezi că trăim prea puţin, puţin, puţin... trist şi frumos.

Astea îmi vin în minte acum.
Dar mai am pe lista de aşteptare "The butterfly effect" şi "A beautiful mind", cât de repede.

Vizionare plăcută!winking