| Ovidyu54 a întrebat:

Cine imi poate spune niste filme horror bune? Dau funta!

Răspuns Câştigător
| sorinL1 a răspuns:

The Shining, A Clockwork Orange, Eraserhead, Misery.

Not only horror, but mindfuck too.

4 răspunsuri:
| GeorgeV a răspuns:

The Shining (1980), Dawn of the Dead (2004), The Exorcist (1973), The Exorcism of Emily Rose (2006), The Blair Witch Project (1990), The Thing (1982), The Ring (2002), The Silence of the Lambs (1991)

| Wut a răspuns:

The mother of tears [e gretos]
Saw
The grudge

| yvren a răspuns:

House of wax.este preferatul meu:X

| AloAlo99 a răspuns:

A fost un film pe Pro Tv,Piramida sau ceva de genu`, a fost atat de super, cel mai bun film horor pe care l-am vazut:Un grup de 6 oameni se duc sa exploreze o piramida azteca, in acea piramida era o planta veche de 50.000 de ani,care pe oricine atingea ai dadea un virus fatal,primul are a murit a fost cel mai curajos fiindca vroiau sa scape deoarece armata din satu` ala nu ai lasau sa plece deoarece erau infestati,si unu din baieti infestati lo- atins pe un copil mic si un soldat i-a spus sa se duca in jungla,el nu a vrut sa plece si la impuscat,dupa ce la impuscat a inceput sa iasa planta din el(ce scarbos a fost,a iesit prin nas, ochi, gura si i-a iesit si prin cap)si i-a dat foc.Ala curajos a coborat intr-o groapa ca sa vada daca pot iesi si planta la infestat si i-au taiat picioarele(aia chiar ca a fost horor),apoi una din fete(blonda)a atins una din plante si plangea ca o sa moara,atunci ei credeau ca nu a atins-o planta,i-au dat niste tequila si a inceput sa se miste prin frunte(ea stia ca este planta in creier si tequila omora planta),si toti au tacut,apoi ea a aflat ca e infestata si s-a sinucis. Apoi au ramas doar o fata si un baiat(care urmau sa se casatoreasca,femeia era insarcinata,a aflat inainte sa plece in expeditie),au vrut sa fuga din jungla dar baiatul s-a taiat la mana,in timp ce fugeau au inceput sa iasa plantele din rana lui,el stia dar nu a vrut sa-i zica fetei,cand sa urce zidul care era in jurul piramidei aztece(facut de armata),a lasat-o pe fata sa urce prima,el deja simtea ca planta ai umbla prin creier,dupa ce fata a urcat sus baiatul pusese o bomba(ca sa distruga planta,era cel mai drept dintre toti,era singurul care nu a venit in expeditie pentru bani)si fata a inceput sa-l roage sa vina ca detoneaza bomba dupa ce urca si el,si atunci i-a spus ca e infestat si au inceput sa iasa plantele din el,in ultima clipa i-a aruncat detonatorul fetei care a fugit si a detonat bomba,fata nu a zis nimanui ce s-a intamplat,planta nu era distrusa in totalitate,in drum spre aeroport fetei i-a venit rau si a aratat asa o imgine cu bebelusu din burta ei ca avea samanta plantei,si ea era infectata dar nu stia si fiindca era gravida planta s-a dus la copil,nu la ea, copilul a murit, a aratat o secventa dupa 20 de ani s-au dus un grup de tineri la piramide, au patit si ei ca cealalt grup.A fost cel mai horor film pe care l-am vazut.