| Popa_Adelina_Ioana_2002 a întrebat:

Cine poate sa îmi scrie câteva anime-uri frumoase si scurte?

3 răspunsuri:
| TheRealFantasy a răspuns:

Kyoukai no Kanata (romance, actiune) - 13 episoade (incepe cu episodul 0) + ova
Princess Mononoke (film)
Campione - 13 episoade

Akagami no Shirayuki-hime si Spice and Wolf sunt minunate, dar au doua sezoane de cate 12 episoade fiecare, amandoua... laughing

| WhatABeautifulDay a răspuns:

-Ketsuekigata-kun! (4 sezoane, lungima unui episod: 2 minute)
-Sekkou Boys (12 episoade, lungimea unui episod: 7 minute)
-Wakaba*Girl (13 episoade, lungimea unui episod: 7 minute)
-Mangaka-san to Assistant-san to The Animation (12 episoade, lungimea unui episod: 13 minute)
-Danna ga Nani wo Itteiru ca Wakaranai Ken (2 sezoane, lungimea unui episod: 3 minute)
-Hetalia Axis Powers (52 episoade, lungimea unui episod: 5 minute)
-Yondemasu eu, Azazel-san. (DARK HUMOR) (13 episoade, lungimea unui episod: 12 minute)
-Corpse Party: Torturated Souls (HORROR) (4 episoade, lungimea unui episod: 30 de minute)
-Even no Jikan (6 episoade, lungimea unui episod: 20 minute)
-Koe no Katachi (film, cam 2 ore)

In afara de ultimele 3, toate fac parte din genul comedy

| Singurinnoapte1917 a răspuns:

Akame ga kill, Tokyo ghoul, dar tokyo ghoul are 3 sezoane si are in jur de 10-15 episoade pe sezon si chiar merita vazute!