| Loveyourself a întrebat:

Cine poate sa-mi spuna totul despre katherine pierce, personajul din the vamire diaries?

2 răspunsuri:
| JessicaJ a răspuns:

Nume real : Nina Constantinova Dobreva este o actriță de origine bulgaro-canadiană. A jucat rolul Miei Jones, o tânără adolescentă devenită mamă, în serialul Degrasi: The Next Generation. În acest serial a jucat pentru 3 sezoane, de la sezonul 6 până la sezonul 9. În prezent este protagonista serialului Jurnalele Vampirilor.Nina Dobrev s-a născut în Sofia, Bulgaria, dar s-a mutat în Canada alături de părinții și frate pe când avea numai doi ani. Copilăria și-a petrecut-o în Toronto, Ontario. Vorbește fluent limba franceză, engleză și bulgară. Mama ei este artistă, iar tatăl ei informatician. Are un frate mai mare. De la o vârstă fragedă a arătat entuziasm față de arte, față de dans, gimnastică, teatru, muzică și actorie. Dar a ales actoria, deoarece a fost si este cea mai mare pasiune big grin Dobrev a urmat școala J.B. Tyrell Sr. Public School și Wexfored Collegiate School for the Arts în Scorborough, Ontario. S-a înscris la cursurile de sociologie ale facultații Ryerson University din Toronto, dar în 2008 le-a abandonat pentru o carieră în actorie.Are 23 de ani si inaltimea 1.68 culoarea ochiilor:Caprui,par:castaniu, zodie:capricorn, etnie:alba, religie:ortodoxa, cred ca este impreuna cu Ian Somerhalder din 2010 cand sa-u intalnit pe platourile de filmare ale filmului Vampire Diares! Nu ti-am spus tot...pentru ca nici eu nu stiu laughing dar asta e esentialul...cred eu!

| elena_2558 a răspuns:

Buna... citeste raspunsul castigator de aici http://www.tpu.ro/......e-diaries/ sper ca te-am ajutat :)