| Kanade a întrebat:

Cine raspunde la intrebarile astea despre Naruto Shippuuden e cel mai tare :

1. Din ce caln fac parte Naruto si Sakura?

2. Ce inseamna semnul de pe fruntea lui Gaara?

3.Cum se numeste ep in care Sasuke vre so omoare pe Sakura?

4.Cn castiga lupta :Sasuke sau Naruto?

5.Reuseste Naruto sal aduca inapoi pe Sasuke?

20 răspunsuri:
| annahandball a răspuns:

1, Naruto= Clanul Uzumaki, dar Sakura nu face parte dintr-u clan.Numele ei de familie e Karuno.
2. Iubire
3. Povara ep 214
Asta nu a aparut nici macar in manga asa ca la ultimile 2 intrebari nu voi raspunde.

Ce ai vrut sa zici prin o sa inceapa Ova? OVA nu are nici o legatura cu manga.

| Kanade explică (pentru annahandball):

E continuarea de la manga si prin ep acelea e si unul in care naruto se lupta cu sasuke. si sa mai zic ceva ...amandoi traiesc...

daaaaa

| annahandball a răspuns (pentru Kanade):

U zici ca Naruto Shippudem OVA e continuarea de la Naruto manga. Tu sti ce e manga? In primul rand nu exista Naruto Shippuden ca manga asa ca de continuare nici nu se pune vorba! Naruto Manga nu s-a termintat. Eu cred ca u ai vazut filmuletul asta http://www.youtube.com/watch?v=WI8F7Rqyby0 sau o parte din el nu? Eu tin sa te anunt ca trailerul asta poate sa fie in mare parte fals. Mangekyou Sharingan a lu Sasuke e facut prost pentru ca el si-a transplantat ochi lui Itachi acum iar mangekyoul sau arata altfel.Ova nu are nici o legautra cu manga. Daca u ai vazut altceva si sti ca amandoi traiesc te rog frumos sa imi zici si mie unde pot urmari si eu acest lucru.

| LoStEyEs a răspuns:

1. Naruto face parte din clanul Uzumaki, dar a fost nimicit de alte clanuri din cauza invidiei lor pentru a avea viata lunga, iar supravietuitorii sau imprastiat pe glob, fugind ca sa scape cu viata, unii dintre acestia fiind Kushina Uzumaki ( mama lui Naruto ), si parintii lui Nagato ( acesta facand parte din clan, e o ruda cu Naruto ). Sakura face parte din clanul Haruno happy
2. Semnul de pe fruntea lui Gaara inseamna " Iubire ", iubirea de a se iubi numai pe el insusi ( a zis kakashi intr-un final de episod, k daca n-ar fi zis, n-as fi stiut nici eu )
3. Este episodul Naruto Shippuden 214 happy
4. Naruto va castiga, sunt sigura pentru ca el o sa invete sa-l controleze pe Kyuubi, va invata tehnica de teleportare a tatalui sau ( tatal sau era Minato, cunoscut dupa numele de " Fulger Galben al Konohei, pentru faptul ca avea parul galben si se misca atat de repede ca un fulger ), si plus de asta, el are acea vointa de a nu se da batut niciodata, dar asta va ramane de vazut cine va castiga, doar Kishimoto decide ( doar el e creatorul anime-ului big grin )
5. Pana la urma, Naruto i-a scos din intuneric pe atatia oameni, de ex, pe Gaarawinking. De ce nu? Adica, daca Naruto si Sasuke sunt asa buni prieteni, este de inteles ca dawinking
Deci asta e raspunsul meu happy
P.S. Scz daca am scris atat de mult, dar sunt o mare fana NARUTOwinking

| RoseQueen a răspuns:

1)Naruto-clan Uzumaki(mama-Kushina). Sakura-nu are un clan
2)Iubire, o iubire superficiala de a se iubi doar pe sine.E si semnul sigiliului lui Shukaku.
3)Povara-shippuden 214
4)Niciunul!(E remiza, dar nu mor niciunul!)
5)In cele din urma asa se zice in akipuden, dar nu-i sigur!

| NuConteazaShinee a răspuns:

Naruto este din clan-ul Uzumaki parca dar nu prea conteaza oricum NARUTO este sange ALBASTRU fiu de Hokage(REGE)
Sakura nu cred ca face neaparat parte dintr-un clan

2 Semnul de pe fruntea lui gara cred ca este Sigiliu cand l-au inchis pe 1 coada in corpul lui

3 Am uitat

4 Hmm logic ca Naruto happy

5 Da si Nu...dar cred ca da pentru ca ar trebui sa faca un episod cu prea mult bloooooood ca sa nu il aduca tongue

| SPINAKZU a răspuns:

1.Naruto din clanul Uzumaki, Sakura cred ca si ea face parte dintr-un clan mai micut laughing Haruno.
2. Iubire
3.214-Povara parca laughing
4. Daca te referi la Naruto simplu, Sasuke, dar in Shippuuden inca nu a fost batalia oficiala.
5.Nu se stie

Z1RKON @ mai bine taci decat sa vorbesti numai sa te afli in treaba.in primul rand nici in japonia nu a aparut episodul 560, in al doilea rand sasuke nu cred ca i-ar da un mozol Sakureiwinking

| RyugaHideki a răspuns:

Stiu doar ca semnul de pe fruntea lui Gaara inseamna dragoste, lasat de mama lui.
Naruto probabil va castiga luptea din moment ce naruto nu ar fi in stare sa ucida pe vreo cineva, asta confirma ca intrebarea a 5-a, amandoi vor fi in viata. Presupun ca nu va reusi si ca sasuke va lupta singur in continuare. Si ei Naruto si Sakura fac parte din echipa 10 sau 5. Nu prea ma uit la vreun anime manga momentan deci nu am urmarit Naruto happy

| 123catalino a răspuns:

1.Naruto face parte din clanul Uzumaki si Sakura din clanul Haruno 2.semnul de pe fruntea lui garra este un semn blestemat 3.114 sau 113 4.asta nu se stie inca 5.nici asta nu se stie

| IM5 a răspuns:

Evident ca e super tare naruto shippuden tongue
1.Clanu' Uzumaki, dar Sakura nu cred ca face parte dintr-un clan.
2.este sigilat 1 coada
3.Shinobi de nivel inalt si POvara -216 si 214 sunt ep
4.Poi nu stiu amandoi sunt super si sunt puternici dar cred ca as tine cu Sasuke doar pentru ca il iubesc enorm, dar si pe Naruto deci cred ca vor murii impreuna.cine stie...
5.Asa sa speram
EU CRED CA NARUTO/NARUTO SHIPPUDEN ESTE UN ANIME SUPERRR REUSIT SASUKE SI NARUTO, INO SUNT INDOLII/IDOLA MEAAA happy

| Sonniiaa a răspuns:

1. Naruto este din clan-ul Uzumaki.
2. Semnul de pe fruntea lui Gaara reprezinta dragostea mamei lui, si sigiliul lui 1 coada.
3. In episodul 214 - Povara
4. Niciunul. Daca vor lupta vor muri amandoi.
5. Nu.

| MenToS10 a răspuns (pentru Sonniiaa):

Te contrazic la 4 si 5, nu ai de unde sa stii!

| RxDooM a răspuns:

ori ai pus ultimele doua intrebari la intamplare sau ai citit manga

| Kanade explică (pentru RxDooM):

Ori tu esti fraier.ba o sa inceapa naruto shippuden ova... daaaa

| RxDooM a răspuns (pentru Kanade):

Esti prost/proasta de dai in gropi data draq si taci din gura ce n-am voie sa zic si eu dete naiba si taci

| iLovePizza51 a răspuns:

La prima:
Naruto face parte din clanul Uzumaki, iar Sakura nu cred ca face parte dintr-un clan.
A doua:
Este DRAGOSTEA mamei pentru fiul sau, Gaara si sigiliul cu care este a fost inchis Shikaku.
A treia:
In episodul 214-Povara.
A patra:
Nu se stie inca...
A cincea
Nu se stie inca...
E legata de a IV-a intrebare.

| iza5bela a răspuns:

1.Naruto din Uzumaki siSakura din Hruno (cred)
2. dragoste
3.parca in,, Shinobi de nivel ianlt"
4.nici unul nici altul abi vor muri
5.nu

| MenToS10 a răspuns:

1.Naruto din clanul uzumaki, sacura nu are clan, aceea e familie(Haruno)

2.Nu stiu ce inseamna dar l-a primit cand a fost foarte nervos

3.Numele la ce iti foloseste?

4.Nu se stie cine castiga pentru ca nu sa ajuns la lupta finala

5.De unde naibii sa stim?

| Paul_Gabryel_1998 a răspuns:

Naruto face parte din clanul uzumaki.Sakura nu face parte dintr-un clan. Episodul din naruto Shippuuden in care sasuke vrea sa o ucida pe sakura este in acest link http://www.animekage.org/naruto-shippuden-episodul-214/.Probabil naruto.In naruto nu reusesste dar in naruto Shippuuden sasuke se alatura singur la lupta din al 4 mare razbo impotriva lui madara si obito. Funda?

| Z1RKON a răspuns:

Hm sasuke se intoarce in ep 244 mi se pare dupa ce ii da un mozol lu sakura am un prieten din japonia acolo is la ep 560 si ceva cred nustia exact apropo naruto nu va muri el e eroup principal >.>