| gemeni6226 a întrebat:

Cine stie din cum se numesc filmele postate in acest videoclip(fara desene animate, fara vrajitorul din Oz si Grease caci pe acelea le cunosc)? https://www.youtube.com/watch?v=C0jb9zWd4n4

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Imi place acest topic imi pune memoria vizuala pe care o am destul de dezvoltata zic eu, la contributie, sa vedem ce mai stiu din filmele din trecut. Atentie eu nu le-am cautat decat in registrul mintii, nu am citit pe vreundeva ceva, doar m-am uitat la secvente si m-am ajutat de memorie!
Deci fara desene animate, vrajitorul din Oz si fara filmul Grease sa fie atunci:

la secunda 00:26 : filmul Iron Man (2008) are 3 parti nu stiu exact daca fix din partea 1 este secventa https://www.imdb.com/title/tt0371746/?ref_=nv_sr_srsg_0

la secunda 00:44 A Knight's Tale (2001) https://www.imdb.com/title/tt0183790/?ref_=tt_sims_tt

la minutul 1 secunda 7 filmul The Evil Dead (1981)

minutul 1 secunda 11 : celebrul film Greu de ucis, Die Hard (1988)

minutul 1 secunda 49 Dirty dancing (1987)?

minutul 2 secunda 14 : legenda Bruce Lee in filmul Enter the Dragon (1973)

minutul 2 secunda 16 : A Fish Called Wanda (1988)

minutul 2 secunda 19 : tanarul pe atunci tom cruise in filmul Risky Business (1983)

minutul 2 secunda 35 : The Breakfast Club (1985) parca

minutul 3 secunda 19 : van damme dansand in filmul Kickboxer [1989]

minutul 3 secunda 45 : filmul Hitch (2005) cu will smith si eva mendez

ps : datorita calitatii video proaste a unor secvente nu imi pot da seama de unele pe care probabil le-am vazut.

| gemeni6226 explică (pentru Simpatic):

Multumesc!

| Simpatic a răspuns (pentru gemeni6226):

Cu placere!