| meandme111 a întrebat:

Cine ştie filme în care sunt oameni care suferă de personalități multiple?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Split (2016)
Identity (2003)
Memento (2000)
The Number 23 (2007)
The Machinist (2004)
https://www.cinemagia.ro/......ical-5262/

| Sn4k3 a răspuns:

Identity

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

The minds of Billy Milligan - e dupa un caz real al unui tip cu 23 de personalitati.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

^a beautiful mind e despre un geniu in matematica, the machinist despre un schizofrenic :/

| Gaby212 a răspuns:

A beautiful mind...Nu stiu daca e intr-adevar cu doua personalitati, dar e cam paranoia tipul.

| whatevernvm a răspuns (pentru Gaby212):

Schizofrenie are tipul. Nu se pupa, dar are legătură și cu paranoia
Iar referitor la întrebare, după cum s-a zis, Split e cel mai cunoscut în sensul asta și evidențiază ideea de personalitate multiplă și e chiar bun filmul

| Gabriel2424 a răspuns:

The glass 2019, shuter island, number 23.

| Adina4526 a răspuns:

Split(2016)
The Glass(2019)
Îți dau si site pentru vizionarea lor dacă vrei happy