| Lucian2473 a întrebat:

Cine stie unde gasesc in sd card, filmele descarcate din Netflix? Am cautat folderul Netflix si ce s-a descarcat dar am gasit alte fisiere decat filmul.
Vreau ca din sd card sa scot filmul in Pc si sa-l vad pe ecram mai mare. Iar filmul gasit in telefon este descarcat in mai multe fisiere gen.nfi,.nfa etc.
Pot vedea filmul offline dar direct din contul Netflix. big grin

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Aha! Probabil au ei un format special pentru formatul lor de filme care se converteste automat daca le vizionezi de pe canalul lor. Asa nu se pot pirata filmele lor...
Dupa cate zici aici nu cred ca poti face ceva ca sa schimbi asta dar e si logic, ia gandeste-te daca s-ar putea copia filmele de pe canalul lor atunci nu si-ar mai face abonament toata lumea ci un abonament pe strada sau la bloc happy Totusi mai poti incerca sa cauti fisierul exact al filmului si cauti un convertor pentru acel format, dar sansele sa gasesti ceva sunt foarte aproape de 0. Deci cam asta e... happy

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

NU! Nu poti vedea filmul offline! Iar daca nu gasesti filmul atunci nu e descarcat!

| Lucian2473 explică (pentru lpavel):

Este descarcat. De fapt doua filme. Insa le pot vedea off line numai din aplicatia Netflix.
Deci prima data am vrut sa vad cum este Netflix-ul. Mi-am facut cont pentru 30 de zile gratuit urmand sa ma hotarasca daca mai continui abonamentul sau nu. Deci acolo sunt trei abonamente. Unul pentru laptop-pc, altul pentru doua dispozitive si al trelilea...nu mai stiu. Am vrut sa descarc filme din laptop dar...nu merge. Numai din aplicatia Netflix pe telefon.
Bun! Am instatalat aplicatia Netflix pe telefon, am descarcat imediat in cateva secunde un film in format standard care nu depaseste 600-700 MB. In continuare am inchis conexiunea de date si wirelless si am rulat filmul direct din Aplicatia Netflix. Sa fiu convins ca aplicatia imi ruleaza filmul off-line, am inchis orice conexiune de date. Si...filmul ruleaza in aplicatie. am inntrat la setari si am vazut ca descarcarile se salveaza in sd card. Deci intru in sd card si caut filmul. Filmele adica. Le-am gasit in: Gestionarul de fisiere-card sd-android-data-com.netflix.mediaclient-files-download-.of. air in dosarul.of am alte doua dosare. Deschid unul cu numele 80000771 si gasesc mai multe fisiere numite 11183746532. nfi. Altul cu terminatia.nfs, altele cu alte terminatii.

Bun! Am zis ca nu sunt acolo filmele ci poate altceva. Dar NU GASESC filmele nici in card si nici in memoria interna. Desi cardul este ocupat exact cu capacitatea filmelor.
Deschid din nou aplicatia Netflix si sterg din descarcarile inregistrate primul film.
Ma duc sin nou pe calea care am scris-o mai sus si... 80000771 a disparut. Deci ala e dosarul cu filmul. acolo s-a descarcat dar nu inteleg de ce cu acele terminatii. Altfel...nu le gasesc nicaieri. Daca sterg filmele direct din aplicatia Netflix, cardul se elibereaza. happy
Deci?

| lpavel a răspuns (pentru Lucian2473):

Dar poti vedea filmele pe un ecran mai mare conectand laptop-ul la un tv sau monitor mai mare cu un cablu HDMI si problema e rezolvata intr-un fel... ca parca ziceai ca ai abonament si pe laptop.

| Lucian2473 explică (pentru lpavel):

Incerc sa caut un convertor. La concluzia asta am ajuns si eu, ca ei au un format sau mai multe formate pentru a nu putea scoate din telefon filmul descarcat. Dupa cum ai observat sunt mai multe formate si nu cred ca as reusi sa coonvertesc tot filmul. Multumesc!

| Lucian2473 explică (pentru lpavel):

Chestia e ca vreau sa le stochez. Nu cu intentia de piratare ci sa adun filmele intr-un hdd extern si le vad mereu. Nu am loc destul in sd card si dupa doua, trei filem descarcaet trebuie sa sterg.

| lpavel a răspuns (pentru Lucian2473):

Asta e, va trebui sa le stergi ca nu cred ca vei gasi o alta solutie dar totusi incearca...

| lpavel a răspuns (pentru Lucian2473):

Aha! Probabil au ei un format special pentru formatul lor de filme care se converteste automat daca le vizionezi de pe canalul lor. Asa nu se pot pirata filmele lor...
Dupa cate zici aici nu cred ca poti face ceva ca sa schimbi asta dar e si logic, ia gandeste-te daca s-ar putea copia filmele de pe canalul lor atunci nu si-ar mai face abonament toata lumea ci un abonament pe strada sau la bloc happy Totusi mai poti incerca sa cauti fisierul exact al filmului si cauti un convertor pentru acel format, dar sansele sa gasesti ceva sunt foarte aproape de 0. Deci cam asta e... happy