| Diiiaaaa a întrebat:

Cine urmareste seriale coreene/japoneze/chineze?
As dori si eu niste seriale despre razbunare.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| BlackRose03 a răspuns:

L-am vazut acum mai multi ani, nu mai tin bine minte.Ai putea cauta pe wikipedia sau cinemagia un rezumat.Dar voi incerca sa fac...
Personajul principal este o fata saraca si buna la invatatura.Aceasta a fost abandonata de mama ei naturala.Mama ei era la randul ei o femeie saraca si neajutorata, batjocorita de toti.Cand aceasta a nascut sotul ei s-a sinucis, deoarece se saturase de situatia din familia lui.Ea ramane singura si sufletul i se umple de ura, intalneste un barbat bogat si vaduv cu o fetita mica.Se casatoreste cu el, ajunge la un nivel inalt, lasa totul in urma si devine o persoana lacoma.Isi lasa fata
la orfelinat, dupa mai mult timp e adoptata de matusa ei care o iubeste foarte mult si incearca sa ii ofere tot ce e mai bun.Cat a stat la orfelinat a fost buna prietena cu un baiat a carui parinti murisera.Baiatul este adoptat de o femeie nebuna care face tot posibilul sa ii desparta.Aceasta femeie a avut un fiu care semana perfect cu acest baiat, fiu de care era obsedata si care a pierit. Dupa moartea lui ea a innebunit si sotul sau care a sprijinit-o mereu va ajunge s-o abandoneze la final.
Cand fata afla adevarul despre parintii ei cauta razbunare.Va prinde o ura in suflet pentru mama ei si o va cauta s-o distruga.Cea mai mare dusmanca a ei este sora sa vitrega(fata barbatului cu care era casatorita mama sa).Ele se stiau de mici si se urau dintotdeauna.Pe atunci nu stiau ca sunt surori vitregeSora ei vitrega isi batea joc de ea pe motiv ca era mai buna ca ea si mai saraca, pana la sfarsitul serialului ea va ramane o persoana rece si un personaj demn de dispret.Aceasta se indragosteste de baiatul cu care personajul principal(fata abandonata)a fost cea mai buna prietena in copilarie.Cand acestea vor creste se vor reintalni si amandoua vor ajunge sa se indragosteasca de el, iscandu-se un razboi intre cele 2 familii.
In final totul se va termina cu bine. Ceea ce am urat la final a fost faptul ca mama fiicei sale a ales sa ramana cu fata ei vitrega, care va ramane fara picioare in urma unui accident in care va incerca sa-si ucida sora din frica ca aceasta ii va fura mama, singura care i-a fost alaturi.
L-am vazut de 2 ori si mi-a placut, il recomand din toata inima. tongue

12 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Relax! Razbunarea a arma prostului, si mai tarziu se intoarce impotriva ta, ca bumerangul!
Da dovada de inteligenta si treci peste! Citeste si cultiva-te si evolueaza pozitiv, ai sa ai numai de castigat!

| BlackRose03 a răspuns (pentru PsihoSex):

Daca nu stii despre ce e vorba mai bine taci...Intrebarea e legata de seriale, nu de viata reala. laughing

| Diiiaaaa explică (pentru PsihoSex):

Nu stii sa citesti? Am zis seriale. Daca nu stii ce inseamna seriale atunci taci.

| xerxes1 a răspuns:

Cine urmareste seriale?
Cineva care are mult timp liber si putin creier.

| BlackRose03 a răspuns:

Hey. happy
Am vazut mult seriale coreene, dar de razbunare nu prea stiu...incearca Imparateasa Ki, Queen of Ambition si Tears of Heaven.

| Diiiaaaa explică (pentru BlackRose03):

Hei, am o intrebare. In Tears of heaven despre ce e vorba? Imi poti face un rezumat?

| Diiiaaaa explică (pentru BlackRose03):

Pare interesant. Cred ca il voi urmari, multumesc.❤

| BlackRose03 a răspuns (pentru Diiiaaaa):

Daca il vei vedea sa imi spui la final daca ti-a placut.Mersi. tongue

| BlackRose03 a răspuns (pentru Diiiaaaa):

L-am vazut acum mai multi ani, nu mai tin bine minte.Ai putea cauta pe wikipedia sau cinemagia un rezumat.Dar voi incerca sa fac...
Personajul principal este o fata saraca si buna la invatatura.Aceasta a fost abandonata de mama ei naturala.Mama ei era la randul ei o femeie saraca si neajutorata, batjocorita de toti.Cand aceasta a nascut sotul ei s-a sinucis, deoarece se saturase de situatia din familia lui.Ea ramane singura si sufletul i se umple de ura, intalneste un barbat bogat si vaduv cu o fetita mica.Se casatoreste cu el, ajunge la un nivel inalt, lasa totul in urma si devine o persoana lacoma.Isi lasa fata
la orfelinat, dupa mai mult timp e adoptata de matusa ei care o iubeste foarte mult si incearca sa ii ofere tot ce e mai bun.Cat a stat la orfelinat a fost buna prietena cu un baiat a carui parinti murisera.Baiatul este adoptat de o femeie nebuna care face tot posibilul sa ii desparta.Aceasta femeie a avut un fiu care semana perfect cu acest baiat, fiu de care era obsedata si care a pierit. Dupa moartea lui ea a innebunit si sotul sau care a sprijinit-o mereu va ajunge s-o abandoneze la final.
Cand fata afla adevarul despre parintii ei cauta razbunare.Va prinde o ura in suflet pentru mama ei si o va cauta s-o distruga.Cea mai mare dusmanca a ei este sora sa vitrega(fata barbatului cu care era casatorita mama sa).Ele se stiau de mici si se urau dintotdeauna.Pe atunci nu stiau ca sunt surori vitregeSora ei vitrega isi batea joc de ea pe motiv ca era mai buna ca ea si mai saraca, pana la sfarsitul serialului ea va ramane o persoana rece si un personaj demn de dispret.Aceasta se indragosteste de baiatul cu care personajul principal(fata abandonata)a fost cea mai buna prietena in copilarie.Cand acestea vor creste se vor reintalni si amandoua vor ajunge sa se indragosteasca de el, iscandu-se un razboi intre cele 2 familii.
In final totul se va termina cu bine. Ceea ce am urat la final a fost faptul ca mama fiicei sale a ales sa ramana cu fata ei vitrega, care va ramane fara picioare in urma unui accident in care va incerca sa-si ucida sora din frica ca aceasta ii va fura mama, singura care i-a fost alaturi.
L-am vazut de 2 ori si mi-a placut, il recomand din toata inima. tongue

| LawlietL886 a răspuns:

Coreene nu știu. Dar japoneze știu. Anime. Death Note, Bleach etc. Și dacă le vrei subtitrate în română intră pe Anime Kage. Fundă?

| AlexCris a răspuns:

Sa inteleg ca esti o femeie razbunatoare din fire si doresti sa iti ascuti aceasta arma uitandu-te la seriale stil asiatic...

| Alina2017 a răspuns:

Si mie imi plac acest gen de filme. Imi place istoria coreei. Iti recomanda https://www.viki.com/
Creeaza-ti cont si cauta ceea ce doresti. Gasesti tot felul de filme cu Razboaie, Crime si multe altele. Faza crea mai buna este ca daca esti conectata iti ramane in istoric unde ai ramas si te va ajuta foarte mult. Sper sa fii multumita de acest site. Toate filmele sunt traduse in limba romana sau daca nu sunt traduse pe viitor vor fi traduse.

| Diiiaaaa explică (pentru Alina2017):

Tot acolo urmaresc si eu unele seriale. Iubesc site-ul. ❤