| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Posibil că oamenii sunt mai interesați de istorie decât de „game of thrones".

| mgtow a răspuns:

A avut un istoric remarcabil in europa de aia lumea e atrasa de tot ce tine legat cu pripyat

| Simpatic a răspuns:

Banuiala mea este pentru ca fenomenul Cernobîl are zeci de ani in spate, publicitate negativa dar ea exista cu mult inainte ca acest serial sa fie conceput ca idee macar.
Cu alte cuvinte publicitatea vinde fie ea pozitiva sau negativa pe de alta parte este posibil sa fie un serial interesant o sa incerc sa-l vizionez in viitorul apropiat.
Nu uitati un lucru toata publicitatea in sine este o forma de manipulare, daca investesc 1 leu intr-un produs si te fac sa il cumperi cu 12 lei inseamna ca a meritat, cam asa sta treaba si cu filmele/seriale.

| J0B0MAT a răspuns:

E genial,foarte bine făcut din toate punctele de vedere(scenariu,cinematografie,jocul actorilor, muzică).Pe deasupra, povestea e reală, iar eroismul acelor oameni e impresionant.Mă face să cred că mai există o speranţă pentru umanitate.
După mine, e cel mai bun serial al momentului.Merită toate laudele, toate premiile.

| Sn4k3 a răspuns:

E mini serie, e mai usor de mentinut calitatea si faptul ca e bazat pe fapte reale atrage mai mult oamenii. E foarte bine facut serialul din toate punctele de vedere serialul, isi merita nota. Mi-a placut mai ales datorita atmosferei, cel putin in primele 3 episoade, a fost prea tare. Cu toate astea, nu cred ca are rost sa il comparam cu alte seriale cu mai multe sezoane care sunt mai dificil de realizat si unde este mai greu de mentinut calitatea lor.

| GolopențaAdrian explică (pentru Sn4k3):

Da e mai scurt si mai bun

| PainTech a răspuns:

Cred ca se exagereaza putin in articol. Nu are cum sa depaseasca restul serialelor atat de repede. GOT si Breaking Bad au ambele cateva recorduri destul de mari. Eventual e doar o comparatie in ceea ce priveste ratingul la x saptamani de la lansare. Nu am citit tot articolul.

| GolopențaAdrian explică (pentru PainTech):

Pai oricum asa arata pe IMDB si scrie ca a devenit cel mai popular serial din lume