| RedMachine a întrebat:

Cum sincronizez o subtitrare la un film? please funditaaacrying

3 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Ctrl+ sageata din dreapta sau stanga --> cel mai usor

| EmotionalKoma a răspuns:

O poti face cu bsplayer
pui subtitrarea in film
dai click de dreapta:Subtitrare->Primar->Proprietatile Subtitrarii->Decalaj Subtitrare
si fixezi acolo cu cateva secunde in urma sau inainte depinde care e problema ta!
funda?big grin

| iulirai a răspuns:

Descarci programul Subtitle Workshop, il instalezi, incarci subtitrarea si ai doua modalitati de sincronizare ...si mai sunt cateva playere cu aceasta functie Mv2 player, Radlight si alte utilitare dedicate ar fi VobSub, Subtitle Editor, etc.