| jan33tt a întrebat:

Hei.cum pun o subtitrare pe un film cu vlc? adica am dat clik dreapta cand rula filmul si am pus subtitrarea...era desincroizat, plus ca nu mi s a salvat...si nici nu mai apare vreun buton de save.deci. daca stiti cum sa l salvez si sa l sincronizez, spuneti mi! funda

1 răspuns:
| IulianP a răspuns:

In primul rand numele subtitrarii trabuie sa fie acelasi nu numele filmului, pentru ca aceasta sa fie rulata automat.
Ex: daca filmul e Fringe.avi, atunci subtitrarea va trebuie sa fie Fringe.srt(.sub).
Nu poti face nici cu sincronizarea, dar va trebuie sa gasesti subtitrarea care este pentru varianta de film.(tot cu numele identic)