| augu200 a întrebat:

Cum vi se pare filmul"Triunghiul iubirii 2"? cine scrie cel mai mult ii dau funda.

Răspuns Câştigător
| Shatteredx a răspuns:

Triunghiul Iubirii 2 prezinta povestea de dragoste a doua suflete pereche Dev si Radhika.

Fara a continua firul istorisirii din momentul in care s-a terminat prima parte, cea de-a doua parte a serialului Triunghiul Iubirii rescrie complet viata celor doi protagonisti, ca si cum din cenusa iubirii primului sezon se naste o iubire absolut noua, ba chiar mult mai puternica decat prima.

In Triunghiul Iubirii 2 povestea incepe in copilaria eroilor principali. Radhika este un copil adoptat care locuieste intr-un orasel numit Rawal. Dev, de data aceasta copil nelegitim si nerecunoscut al familiei Purohit, viziteaza oraselul Radhikai, cei doi se intalnesc si devin buni prieteni, mai mult, familiile lor decid sa le uneasca destinele casatorindu-i.

Pe masura ce copiii cresc, in scena reintra familia Purohit, prin Maheswaricare, nora cea mare, care, din interese financiare meschine, incearca sa o casatoreasca pe Radhika cu Rohan.

Destinul ii readuce impreuna, dupa 15 ani, pe Dev si Radhika, chiar inaintea nuntii cu Rohan.

O va recunoaste Dev pe Radhika?

Se va marita Radhika cu Rohan?

Isi vor mai aduce ei aminte de casatoria din copilarie?

Va triumfa iubirea?

Astea fiind spuse, este un film de rahat.

| augu200 explică (pentru Shatteredx):

Ce-ai nu te mai uitat de acolo in continuare.Radnika si Rohan nu sa-u casatorit.Barkha cea mai buna prietena a ei ia-u casatori pe Dev si Radnika. Unchiul ala a murit deoarece nu se putea sa se cacastoreasca iar dev mereu insista pana a facut un atac cardiac.Nu iti povestesc de ce a murit e foarte lunga povestea.Iar cea mai buna piretena a Radnikai "Barkha".A inceput so insale.Ea a inceput sa-l iubeasca pe dev.Barkha ia pus somnifere in suc.Si a inchis usa deoarece sa nu intre Radhna. Dupaia a dat vina pe Maheswaricare ca ea a facut-o. Maheswaricare a discutat cu Barkha ca Dev o iubeste mereu pe Dev.Si tot asa pana a spus:"Nu e numai al meu.Il iubesc.Nimeni nu poate sa mi-l ea nici chiar Radnika".A auzit Radnika si s-a dus la templu sa se roage la zeul Krishna.A venit Maheswaricare si i-a spus adevarul despre cea mai buna prietena a iei. Dupaia veneau niste musafiri sau nu stiu ce si a facut mancarea Radnika.Dar reaua de Barkha a pus multa sare un borcan in mancare.A vrut sa ii strice mancarea Radnikai ca zicea ca:"Ii stric mancarea deoarece sa se desparta dev de ea.Au venit musafirii dar nu i-a mers bine planul deoarece a facut alta mancare.Si-a pus otrava singura in mancare si a lesinat.Au chemat doctorul si a spus ca i-a dat cineva otrava.Dar na murit deoarece si-a pus putina de tot.Cand s-a trezit a dat vina pe radnika.Dar demult zicea ca au atacato cineva dar sa taiat ea singura.Radnika ii punea intrebari pana i-a zis Barkha."De ce mereu sa ma ascund de tine. Zicea ca ia si-a pus otrava in mancare, ca sa taiat singura, si ca il iubeste pe dev.Ce am povestit eu pana acum".Si zicea Radnika:"O sa te desmasc". Barkha zice:"Cum? Ca nu o sa te creada nimeni".Dar radnika a inregistrato pe telefonul ei cea spus Barkha pana acum.Sa dus radnika si a inchuiat usa la camerei barkhei.Barka a reusit sa scape iar radnika fugea ca sa ii arate lui dev filmarea.Dar barkha a reusit.Radnika a scapat telefonul din mana.Au venit famila.Se certau acolo radnika cu barkha.Iar barkha s-a prefacut ca a impins-o radnika.A vrut sa ii povesteasca ce a facut ea si zicea. Unde mie telefonul? Dupaia dev s-a dus la manastire cu barkha.A venit Maheswaricare si o intreba pe radnika "Ce cauti?". Radnika:"Telefonul"Maheswaricarebig grine ce? Radnika:E dovada pentru barkha.A gasit telefonul Maheswaricare.Si a zis asta e? Radnikabig grina.Sa dus la manastire sa ii arate dovada.A sunat-o Maheswaricare pe barkha.Si zice Maheswaricare:'Am gasit telefonul radnikai.Mai bine fugi de la manastire ca vine radnika cu dovada.Nuti mai povestesc ca e preaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa mult.

1 răspuns: